Zmiana ustawienia mebli w naszym domu pewnie Was już nie dziwi. Zobaczcie jak wygląda nasz salon po ostatnim przemeblowaniu…

______________


Tej jesieni szykuje kilka zmian w domu, głownie w salonie gdzie spędzamy najwięcej czasu. Dziś kilka słów o przemeblowaniu i beżowych dodatkach.

Zmiana ustawienia mebli w salonie miała być tylko na weekend. Przygotowując mieszkanie na odwiedziny przyjaciół przestawiliśmy kanapę, stoli i fotel tak by wygodniej było nam spędzać czas w licznym gronie.

Okazało się,że przesunięcie narożnika pod okno jest dla nas praktycznym rozwiązaniem. Leon ma więcej miejsca do zabawy a osoby siedzące na kanapie nie są zwrócone plecami do osób siedzących przy stole. Salon wciąż jest podzielony na strefy co jest dla mnie bardzo wygodne.

Po lewej stronie narożnika Leon ma swój kącik ze stolikiem i zabawkami (o ich organizacji pojawi się osobny wpis). 

Fotel powędrował pod kominek. Początkowo to ustawienie nie wydało mi się wygodne ze względu na odległość od regału z książkami. Okazuje się jednak, że i tak książka, którą aktualnie czytam leży zwykle na fotelu lub stoliku więc fotel nie musi stać przy biblioteczce.

Po drugie fotel mogę obrócić przodem do kominka gdy czytam by wygrzać stopy lub w stronę telewizora gdy np. oglądam film.Oprócz przemeblowania w salonie pojawiły się nowe zasłony. Kwiatowy wzór gryzł mi się z jesiennymi dekoracjami a w perspektywie czasu zupełnie nie pasowałby do bożonarodzeniowego wystroju.

Wybrałam gładką lnianą tkaninę (sklep sklepantex.pl). Jest to materiał lniany z domieszką włókien bawełnianych (55% lnu i 45% bawełny), dodatkowo jest hipoalergiczny i nie podrażnia skóry dlatego świetnie nadaje się także na poduszki. Z zamówionego materiału starczyło na jedną poduszkę 60×40, do której doszyłam chwosty z wełny.


Wraz z nadejściem jesieni w salonie pojawiło się więcej tekstyliów – koce, sweterkowe poduszki ale także dodatki takie jak świece czy dynie. Zamówiłam jeszcze kilka poduch i dekoracji ale pokażę Wam je w kolejnych wpisach. To dopiero początek zmian w salonie 🙂


Skąd?

narożnik – selsey.pl, stolik, wirynka – olx.pl, zasłony – sklepantex.pl , regały – ikea.pl (BILLY) lub edinos.pl (NIDAN) , lampa – light-home.pl , fotel – giełda staroci, zegar – home-you.com, komoda TV – DIY, poduszki – pepco, stół i krzesła – ikea.pl (INGATORP/INGOLF)

Pozdrawiam Ania