Dzień dobry,

dziś pokażę Wam kolejną przygodę z Wkręceni w dom i marką Bosch. Był już taras, zielnik, pralnia a teraz przyszła pora na segregowanie odpadów.W małym skrócie…Każdy z nas powinien segregować odpady. Dlaczego? Posegregowane odpady są wartościowym surowcem, który można ponownie wykorzystać.Dlaczego więc nie przyczynić się do poprawy naszego życia.Więcej na temat segregacji znajdziecie na stronie NASZE ŚMIECI.
Moja segregacja w domu to m. in wielki kubeł na odpady roślinne, czyli resztki owoców, warzyw, skoszoną trawę, itp. Oprócz plastikowego kosza są także worki, do których należy wrzucać odpady wg. poniższego schematu.Tylko gdzie ustawić te worki, co zrobić, żeby się nie przewracały i jeszcze estetycznie wyglądały? Nic prostszego! Trzeba zmajstrować kosze do segregowania odpadów.

No to zaczynamy.

Przygotowanie desek to podstawa. Taaaa… a my jak zwykle na ostatnią chwilę a deski nie doschły :/ No trudno 😉 Pamiętajcie, żeby kupić suche dechy. 
Docinamy deski na szkielet. W naszym przypadku:

4 x 50 cm4 x 130 cm4 x 90 cm
Następnie wszystkie elementy łączymy jak na zdjęciach poniżej. Ja zawsze używam akumulatorowej wiertarko-wkrętarki.


Kiedy konstrukcja będzie gotowa możemy dopasować deski po bokach. Najprościej dociąć je wyrzynarką.

Deski docięte? To przybijamy 🙂 odwracamy i tak z 5 stron 😀


Musimy zrobić także zamykaną „klapę”. Będzie ona chroniła kubły przed deszczem. Do jej wykonania potrzebnych jest 5 desek o wymiarach 151 x 12,5 cm i 3 poprzeczne deseczki  49×6 cm. 
Kolejnym krokiem, myślę, że można powiedzieć „kosmetycznym” 😉 było zrobienie frezu.Użyliśmy do tego frezarki górnowrzecionowej Bosch POF 1400 ACE, którą cały czas poznajemy.

M odkrył ostatnio bardzo fajne funkcje ale o tym w innym poście z nowym DIY 🙂Kiedy ogromna skrzynia jest gotowa trzeba pomyśleć jak zamocować worki.

My postanowiliśmy pozostać w temacie i zrobić recykling.  Stare elementy mebli wykorzystaliśmy do wykonania 3 kubłów.

Do wykonania jednego takiego kubła potrzebne są:

2 płyty o wymiarach 31 x 80 cm 


2 płyty o wymiarach 35 x 80 cm 


1 płyta o wymiarach 31 x 31cm

wkręty

wkrętarka (moja to akumulatorowa wiertarko-wkrętarka PSR 18 LI-2)


Zamykaną część przymocowaliśmy na zawiasach.Skrzynia jest strasznie ciężka dlatego zdecydowaliśmy się na przykręcenie kółek. 
Na razie skrzynia prezentuje się tak.
W planach jest także pomalowanie skrzyni/kosza. Niestety deski są jeszcze trochę mokre dlatego zostawiamy skrzynię w piwnicy i malowanie do wiosny. Kolor? Nie biały. Całość będzie w kolorze płotu i elementów drewnianych jakie są w ogrodzie 🙂 (tutaj możecie podejrzeć)

Myślę, że najlepiej będzie prezentowała się w ogrodzie ale póki co musi stać w garażu/piwnicy.Chcę też wyciąć z drewna napisy: PLASTIK, SZKŁO, PAPIER, tak by nikt się nie pomylił wyrzucając odpady 😉


______________________________

Pamiętajcie o KONKURSIE. Zostało niewiele czasu! 🙂Szczegóły znajdziecie klikając w grafikę 🙂