Dzień dobry 🙂
Kochani dziś mam dla Was nowe DIY, które powstało we współpracy z firmą Bosch oraz stroną wkreceniwdom.com
Czarny Ludwik, którego już dobrze znacie jest jednym z ulubionych mebli w naszym domu. Uwielbiam go ja i M. Pamiętacie jak wyglądał przed metamorfozą? Oczywiście od razu sprostuję, że nie ja go obiłam a tapicer, Pan Sławek, który zrobił to mistrzowsko.
Dla przypomnienia…
Do naszego ulubionego fotela brakowało jednak podnóżka. Już jakiś czas zbierałam siły, żeby wykonać podnóżek sama. Wciąż brakowało mi jednak mobilizacji. Na szczęście w końcu się za to zabrałam.
Lista rzeczy, których użyłam do zrobienia podnóżka jest długa, jednak niech Was to nie przeraża bo samo wykonanie jest bardzo proste choć czasochłonne.

1. Wycinamy, przycinamy wszystkie potrzebne elementy. Do mojego podnóżka potrzebne były (góra) 2 listewki o długości 50 cm, 2 listewki o dł. 42 cm, (dół) 2 o dł. 41 cm, 2 listewki o dł. 38 m oraz 4 listewki o dł. 11 cm.
Do tego z płyty lub sklejki wycinamy po dwa prostokąty o wymiarach 42×50 cm, 13×50 cm, 13×42 cm. Do wycinania tych elementów użyłam wyrzynarki. Ja użyłam płyt, które rozmontowałam ze starych mebli.
2. Wszystkie elementy łączymy ze sobą za pomocą wkrętów jak na poniższych zdjęciach. Tak powstało siedzisko.
3. Do jednej z płyt o wymiarach 50×42 cm dokręcamy nóżki. Koniecznie przed przymocowaniem płyty do reszty siedziska.


4. Teraz możemy już przykręcić płytę z nóżkami do siedziska.


5. Zastanawialiście się po co karimata? 🙂 Posłużyłam mi do obicia boków podnóżka. Trzeba ją dociąć na wysokość 13 cm i przykleić na klej na gorąco.


6. Przechodzimy do obijania mebla (hmmm myślę, że na tym etapie możemy już tak powiedzieć ;)). Ja wybrałam tkaninę w kolorze czarnym tak by pasowała do Ludwika. Choć nie udało mi się dokupić identycznej. 


7. No! Teraz już jest pięknie. Podnóżek zaczyna przypominać podnóżek. Przecież musi się dobrze prezentować przy Ludwiku 😉 Zszywacz to jedno z moich spełnionych marzeń. Nie wyobrażam sobie zrobienia tapicerowanego podnóżka bez tego narzędzia.


8. Zrobiłam mało zdjęć góry podnóżka. Mam nadzieję, że mi wybaczycie. Na płytę o wymiarach 50×42 cm nakładamy gąbkę tapicerską (ja użyłam dwóch warstw) i zawijamy ją na drugą stronę przyczepiając do płyty zszywaczem. To samo robimy z tkaniną.

9. Nakładamy wierzchnią płytę na nasz podnóżek i zszywamy te dwa elementy razem.Tadam!!! Mamy podnóżek 🙂
A tak prezentuje się w naszym tymczasowym kąciku do czytania.
(Po lewej stronie znajdują się drzwi na strych, na który prawie wcale nie wchodzimy 🙂 ).

Obiecuję pokazać Wam więcej zdjęć jak tylko ogarniemy się po remoncie 😀


Buziaki i spokojnego wieczoru,Anna