Choć mamy dopiero początek marca, większość z nas marzy już o wiośnie, cieplejszych i, przede wszystkim dłuższych dniach. Już niebawem na drzewach pojawią się liście, a na przydomowych rabatach zakwitną pierwsze kwiaty.

Aby umilić sobie czas oczekiwania, możemy wprowadzić do domu kilka akcentów, które sprawią, że od razu poczujemy świeży powiew wiosny.” Wystarczy odrobina czasu i kreatywności, by nasz dom rozkwitł!

    Jak wprowadzić wiosnę do domu zanim zjawi się ta kalendarzowa? Mam na to kilka prostych sposobów.

KWIATY

    Przede wszystkim kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty!! Nie ma drugiego takiego elementu, który przypomina nam o nadchodzącej wiośnie tak bardzo jak one. Do tych typowo wiosennych zaliczamy między innymi hiacynty, żonkile, krokusy czy szafirki.

Możesz postawić je w doniczkach lub zrobić z nich dekoracje w słoiku wykorzystując mech albo gałązki. Hiacynty szczególnie ładnie prezentują się wyjęte z ziemi wraz z cebulką, umieszczone w szklanym naczyniu wypełnionym wodą.”PLAKATY

    Nieraz wspominałam Wam, że jednym z najłatwiejszych sposobów by odmienić wnętrze są plakaty! Ogromny wybór i niskie ceny pozwalają na częste zmiany.

Wymień grafiki na te z motywem kwiatowym lub roślinnym. Możesz też sięgnąć po plakaty z ptakami lub innym wzorem w żywych kolorach, a w łatwy sposób uzyskasz zamierzony efekt.DEKORACJE

    Jeśli jeszcze nie czujesz, że w Twoim domu pojawiła się wiosna, możesz sięgnąć po dodatki w wiosennych kolorach, takie jak poszewki na poduszki, obrus czy zasłony.
Niezwykle efektownie prezentują się także tapety w kwiaty lub liście.

Kolor żółty lub zielony będzie idealny, jeśli jednak wolisz spokojniejsze kolory, wybierz pastelowe odcienie mięty lub różu.


PORZĄDKI

    Zaskoczyłam Was? Dla mnie wiosna kojarzy się właśnie z porządkami. Nadszedł czas by odkurzyć wszystkie zakamarki domu, wymienić garderobę z zimowej na wiosenną. Warto przy tej okazji pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Ubrani, których nie nosisz możesz oddać innym lub sprzedać na portalach takich jak olx.pl czy vinted.pl.

Najważniejsze – czas rozpocząć prace w ogrodzie.


LINKI DO PRODUKTÓW: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10