Łazienka to jedno z bardziej praktycznych pomieszczeń w domu, często traktowana po macoszemu jeśli chodzi o dekoracje. Na szczęście w ostatnim czasie coraz częściej dbamy o wystrój łazienki, nie mniej niż o wystrój w salonie. Przecież to tutaj odpoczywamy po ciężkim dniu, to tu możemy zapomnieć o stresach i trudnościach całego dnia. Ukryć się przed światem, lub dziećmi 😉 Tylko od nas zależy jak będzie wyglądało to miejsce.

    Ściany w łazienkach pokryte są zwykle płytkami od góry do dołu. Nie mam nic przeciwko, w wielu przypadkach wygląda to fenomenalnie! W ostatnich latach coraz częściej decydujemy się jednak na ułożenie płytek na ½ lub ¾ wysokości ściany. Takie ułożenie odsłania nam sporą część ściany, dając możliwość udekorowania jej np. plakatami. Największy wybór znajdziecie jak zawsze na stronie DESENIO . Pewnie zdążyliście zauważyć, że to mój ulubiony sklep z plakatami. 

    Mam dla Was 25% zniżki na plakaty* na wszystkich stronach DESENIO, kod: ODINSPIRACJIDOREALIZACJI (ważny w dniach 9-11.03, *nie działa na ramki i plakaty personalizowane/handpicked).

 

Jakie plakaty wybrać do łazienki?

    Najbezpieczniejszym sposobem jest dobranie grafiki do wystroju i kolorystyki panującej w łazience.

  • Jeśli płytki mają bogaty wzór lepiej wybrać delikatne plakaty, monochromatyczne lub  typograficzne.
  • Jeśli kolor płytek jest pastelowy, staraj się wybrać plakaty w jasnych kolorach, tak by były spójne z całym wnętrzem. 
  • Częstym motywem wybieranym właśnie do łazienki są liście i rośliny zielone. Myślę, że to chęć stworzenia miejsca przypominającego tropikalną wyspę.
  • Możesz też postawić na mocne kolory, jeśli tylko chcesz. To pomieszczenie powinno sprzyjać relaksowi, a tylko Ty wiesz co sprawia, że się odprężasz.

Czy plakaty w łazience się niszczą?

    Często pytacie mnie czy plakaty w łazience się niszczą pod wpływem wilgoci. Grafiki w mojej łazience wiszą już od kilku lat tuż nad wanną. Zdarza się, że szyba i rama są zaparowane, albo Leon spryska je wodą podczas zabawy. Nie zauważyłam, aby cokolwiek złego się działo z ramą czy plakatami. Możemy więc spokojnie wieszać plakaty w ramkach w łazience i cieszyć się piękną dekoracją przez długi czas!

Moja łazienka

    Wraz z nadchodzącą wiosną postanowiłam odświeżyć moją łazienkę. Zmienić kilka mebli, wprowadzić jasne kolory i nowe dekoracje. Łazienka jest niewielka i niestety dość ciemna. Okno jest na wschód więc teoretycznie od rana powinno być w niej najwięcej światła… niestety budynek sąsiada jest dość blisko i zasłania promienie słońca.  Postanowiłam zatem rozjaśnić ją meblami i dekoracjami.

    Dziś fokus na plakaty. Nad wanną powiesiłam ogromne dębowe ramy z plakatami w odcieniach bieli. Motyw kwiatowy nawiązuje do nadchodzącej wiosny, za którą bardzo tęsknię i liczę, że nadejdzie jak najszybciej. Grafiki przedstawiają płatki białej róży, znajdziecie je pod nazwą „MILKY ROSE”.

Na półce postawiłam dwa mniejsze plakaty (w formacie A3 i A4). Na większym jest bukiet białych róż, a na mniejszym kobieca sylwetka.

Plakaty: MILKY ROSE NO1, MILKY ROSE NO2, GRAPHIC POSE NO1, IVORY ROSES.

Przykładowe motywy

    Jeśli łazienka jest w neutralnych kolorach możemy bawić się grafikami i zmieniać plakaty, gdy tylko przyjdzie nam na to ochota. Mając łazienkę, w której na ścianie są białe lub kremowe płytki każdy plakat będzie wyglądał dobrze.

Przygotowałam propozycję plakatów do łazienki w różnych stylach. Są w różnych kolorach i o różnej tematyce. Każda para wygląda doskonale i z pewnością coś wpadnie Ci w oko.

Pamiętajcie, że do 11 marca możecie skorzystać z kodu rabatowego „odinspiracjidorealizacji” i otrzymać 25% rabatu (szczegóły wyżej) na zakupy na desenio.pl.