Cześć Kochani 🙂
Dziś nowe DIY. Strasznie drażniła mnie butelka płynu stojąca przy zlewie w kuchni. Zlew nie posiada wbudowanego dozownika więc postanowiłam zrobić taki, który oprócz tego, że będzie praktyczny będzie także wyglądał estetycznie. Do wykonania dozownika na płyn użyłam dekoracyjnego słoika (cena ok. 5 zł), pompki z butelki po odżywce do włosów, czarnej farby w sprayu i kleju na gorąco.

W pierwszej kolejności odkręcamy pompkę z butelki po odżywce i skracamy wężyk tak by pasował do naszego słoika. Mój słoik miał już dziurkę w nakrętce ale niestety nie pasowała do niej rurka od dozownika. Powiększyłam dziurkę nacinając ją delikatnie i wepchnęłam (ciasno) rurkę.


Zapomniałam uwiecznić krok drugi 😀 Pompkę przykleiłam do nakrętki słoika za pomocą kleju na gorąco. Trzecim krokiem było pomalowanie nakrętki i pompki czarnym sprayem (oczywiście na innym słoiku 🙂 ).

Na koniec nie pozostaje nic innego jak napełnić słoik płynem. Zdecydowanie lepiej wyglądałby biały płyn do naczyń ale mam akurat zapas żółtego… co zrobić 😀

Koniecznie dajcie znać jak Wam się podoba taki dozownik 🙂

Pozdrawiam Anna