Drewniane zabawki zachwycają swoim wyglądem a czasami przerażają ceną. Czy warto je kupić? W tym poście pokażę Wam jakie zabawki pokochał Leon, a które zupełnie mu się nie spodobały.

______________

W ostatnich latach drewniane zabawki powróciły do łask… i bardzo dobrze! Uważam, że są nie tylko ładne ale także wspaniale rozwijają wyobraźnię. Są w 100% naturalne dzięki czemu pośrednio dbamy o dobro naszej planety.

Nieprawdą byłoby gdybym powiedziała, że Leon ma tylko zabawki z drewna. Jak większość dzieci bawi się także klockami LEGO czy plastikowymi autami. Staramy się jednak wybierać zabawki z drewna lub metalu.

Dziś chcę Wam pokazać hitowe drewniane zabawki, którymi Leon jest zachwycony, oraz kilka KITÓW. DREWNIANA CIĘŻARÓWKA

Ulubionym samochodem Leona jest drewniana ciężarówka marki KINDSGUT. Dostał go na roczek od mojej siostry i wciąż się nim bawi. Żaden inny samochód nie zdobył u niego tyle sympatii.

Samochód jest bardzo wytrzymały. Początkowo ulubioną zabawą Leona było spychanie auta ze stolika kawowego 😀 Drewniane auto raz straciło tzw. pakę ale po zamocowaniu jej na wkręty jest prawie niezniszczalne 🙂

CENA: ok. 100 zł w zależności od sklepu. 

PUNKTY: 10/10
DREWNIANY DŹWIG

Kolejną zabawką, o której chciałam Wam powiedzieć jest dźwig MULA z IKEA. Leon bardzo lubi przenosić klocki (z zestawu) za pomocą magnesu zamieszczonego na dźwigu na ciężarówkę. Rozwija w ten sposób zręczność i logiczne myślenie. Jeśli jemu się podoba to mnie tym bardziej.

Zabawka jest solidnie wykonana. Dość ciężka co na początku było jej minusem, Leon miał kłopot aby ją przenieść.

CENA: 59,99 zł.

PUNKTY: 9/10 DREWNIANY TRAKTOR

W zestawieniu zabawkowych hitów nie mogło zabraknąć traktora z cackoo.pl. Myślę, że Leon w przyszłości będzie rolnikiem 🙂 Gdy widzi prawdziwy traktor to aż podskakuje i fenomenalnie wymawia słowo „traktor” 😀

Zabawka w zestawie posiada także przyczepę. Na moje oko jest to przyczepa lub wóz do siana ale wiecie ja się aż tak nie znam 😉 

Cena: 99 zł

PUNKTY: 10/10

DREWNIANE KREDKI

To nasz absolutny hit – kredki! Leon uwielbia rysować. Aktualnie ma 2 latka i potrafi przesiadywać przy swoim stoliku nawet pół godziny. Uwierzcie mi, że to bardzo długo 🙂 Nic innego nie angażuje go na tak długo.

Pierwsze kredki, które dostał Leon to STABILO woody 3 in 1. Ich ogromnym atutem jest łatwość ścierania z mebli, ścian czy zabawek 🙂


Cena: 6-60 zł (w zależności od ilości)
PUNKTY: 10/10


U nas niestety nie sprawdził się łoś na biegunach. Leon nie bardzo lubi się na nim bujać. Początkowo był zafascynowany nową zabawką ale z czasem łoś stał się tylko dekoracją.

Drugą zabawką, która średnio interesuje Leona jest wózek/pchacz. Leon chce się nim bawić tylko wtedy gdy bawi się nim inne dziecko 🙂 Pełni więc funkcję kosza na zabawki.

Pamiętajcie, że każde dziecko jest inne. To co lubi Leon nie musi podobać się innym dzieciom i na odwrót. Czy Wasze dzieci miały ulubioną zabawkę?Pozdrawiam Ania