Włosy na całym ciele, szczególnie te na nogach, pod pachami i w okolicy bikini, nie są zbytnio akceptowane przed kobiety. Regularnie je usuwamy, a ich szybkie odrastanie przyprawia nas o dreszcze. Możemy skorzystać z depilacji w salonach kosmetycznych, ale niestety wciąż jest to drogi zabieg wymagający wielu sesji. Dlatego skuteczną alternatywą jest depilacja światłem w domu.

Testowałam depilator Braun Silk-expert Pro 5 ubiegłej zimy u siostry. Kiedy zobaczyłam, że na trnd.com jest możliwość zgłoszenia się do projektu, w którym można otrzymać urządzenie, ani chwili się nie wahałam. Żywotność lampy w Silk-expert Pro 5 szacowana jest na ok. 400 000 błysków, co oznacza, że sprzęt powinien działać przez ponad 20 lat.

W zestawie znajduje się:

  • depilator Braun Silk-expert Pro 5,
  • dwie wymienne głowice,
  • zasilacz,
  • maszynka do golenia Gillette Venus,
  • instrukcja obsługi,
  • kosmetyczka.

Za skrótem IPL kryją się słowa Intense Pulsed Light. Urządzenie wykorzystuje intensywne pulsujące światło, którego wiązka działa na melaninę zawartą we włoskach. Światło jest przez nią absorbowane, a włoski są niszczone. Prościej mówiąc, światło uszkadza cebulki włosa.

Depilator może emitować pojedyncze „strzały” lub pracować w trybie ciągłym. Posiada również czujnik, który sprawdza, czy głowica urządzenia przylega do skóry tak, jak powinna.

Depilator posiada sensor kolorytu skóry SensoAdapt™, który nieustannie – 80 razy na sekundę – odczytuje odcień skóry i automatycznie dopasowuje do niego intensywność światła, co przekłada się na maksymalną skuteczność i bezpieczeństwo.

Poniższa tabela obrazuje skuteczność depilacji w zależności od odcienia skóry i koloru włosów.

Jak przeprowadzić depilację?

Przed użyciem depilatora Braun Silk-expert Pro 5 należy usunąć widoczne owłosienie przy pomocy klasycznej maszynki do golenia (jest dołączona do zestawu), a następnie dokładnie osuszyć skórę.

Według zaleceń producenta przed pierwszym użyciem należy zrobić test na małym fragmencie skóry. Jeśli w ciągu 48 godzin nie wystąpią żadne niepokojące przebarwienia, można przejść do standardowego zabiegu.

Depilator trzeba podłączyć do zasilania. Po naciśnięciu dużego przycisku u góry urządzenia pojawi się niebieskie światło na głowicy i uruchomi się wiatrak. Teraz można rozpocząć depilację.

Pamiętajcie, by nie używać depilatora w miejscach na ciele, gdzie znajdują się tatuaże, a także by nie robić peelingu przed zabiegiem. Chrońcie również skórę przed promieniami UV.

W początkowej fazie (4–12 tygodni) zaleca się stosowanie zabiegów raz na siedem dni, natomiast w kolejnych etapach wystarczą dawki „przypominające” raz na 1–2 miesiące.

Kiedy zdecydować się na depilację światłem?

Depilację najlepiej przeprowadzać w chłodniejszych okresach, np. jesienią czy zimą, gdy nasza skóra nie jest wystawiona na działanie promieni słonecznych.

Moja opinia

Zacznę od tego, że dla mnie ogromnym plusem jest możliwość depilacji w domu, a więc komfortowo oraz wtedy, gdy mam na to czas i ochotę.

Sam proces nie jest dla mnie bolesny czy nieprzyjemny. Z łatwością przeprowadzam cały proces za jednym zamachem. W porównaniu np. do depilacji woskiem, ta forma pozbywania się włosków jest o wiele przyjemniejsza. 🙂

Co najważniejsze, depilacja się sprawdza! Już po kilku zabiegach zauważyłam, że włoski odrastają duuuużo wolniej, są delikatniejsze i słabsze.

Moim zdaniem urządzenie jest warte swojej ceny.

Ile kosztuje Silk-expert Pro 5 IPL?

Cena różni się między sklepami online, ale urządzenie można kupić już za 1884,72 zł (dane z sieci Neonet z 9.11.2023 r.), a na Allegro da się znaleźć nawet i bardziej atrakcyjne oferty. Choć kwota ta może się wydawać spora, to według mnie w porównaniu do zabiegów w salonie kosmetycznym jest na pewno bardziej korzystna. Dodatkowo własny sprzęt umożliwia wykonanie zabiegu w domowym zaciszu, co dla mnie jest bardzo komfortowe.

Wpis powstał we współpracy z marką Braun i TRND. #współpracareklamowa #braun #chwilezbraun #trnd