Ciągłe przekładanie rzeczy i brak odpowiedniej organizacji sprawiał, że nasz warsztat był mało użyteczny. Na szczęście z pomocą Systemu Integri przygotowałam tę przestrzeń tak, aby wszystko miało w niej swoje miejsce. Zobaczcie efekt!

Pracownia musiała się znaleźć w naszym domu. Jak wiecie, uwielbiam majsterkować, czasem coś przemaluję. Dlatego chciałam mieć pomieszczenie, w którym mogę „rozłożyć robotę” i nie muszę sprzątać stanowiska pracy, jeśli danego dnia nie mam czasu, zamiaru lub ochoty jej dokończyć.

Jakiś czas temu na jednej ze ścian warsztatu pojawiły się regały. Ta spora ilość miejsca do przechowywania naprawdę się przydaje. Realizację pierwszego etapu urządzania pracowni możecie podejrzeć we wpisie: Mój warsztat – pierwszy etap prac.

System Integri

Tym razem dzięki współpracy z marką Domax wybrałam do mojego warsztatu system Integri, który można dopasować do swoich potrzeb. Znajdziemy w nim półki, kosze, pojemniki, listwy z uchwytami na narzędzia, tablice perforowane oraz półki na buty czy wieszaki na spodnie. Możemy wykorzystać go nie tylko w warsztacie, ale także w garażu, pralni czy garderobie.

To modułowe rozwiązanie dla osób, które szukają praktycznego i estetycznego sposobu na organizację przestrzeni. System jest łatwy w montażu, można go rozbudowywać o kolejne elementy, a do tego da się go kupić w atrakcyjnej cenie. Jest dostępny w dwóch kolorach: białym i antracytowym.

Montaż systemu

Montaż zaczynamy od przymocowania listwy poziomej, a następnie pionowych. Gdy wszystkie są przykręcone do ściany, pozostaje już tylko ułożenie poszczególnych elementów. Montuje się je za pomocą uchwytów. Możemy je łatwo zdjąć i umieścić w innym miejscu.

Wyposażenie

System Integri składa się z wielu części, które możemy dopasować w zależności od tego, czy montujemy go w garażu, czy w garderobie. Ja wykorzystałam kosze do przechowywania, tablice perforowane na narzędzia i między innymi małe pojemniki na śruby, wkręty itp. Można jednak stworzyć z tego modułowego rozwiązania także i praktyczną garderobę z drążkami na ubrania, półkami, szufladami (kosze metalowe lub z tworzywa).

Integri można kupić online na stronie leroymerlin.pl lub stacjonarnie w Leroy Merlin, PSB Mrówka lub Bricomarché.

Wpis powstał we współpracy z marką Domax.