Szukając odpowiednich mebli w pierwszej kolejności zaglądam na homebook.pl. Znajdziecie tam mnóstwo inspiracji i pięknych przedmiotów. Rozważałam zakup klasycznego białego biurka, biurka ze stylowymi nóżkami i sekretarzyka. Co wybrałam?....

______________


Praca w domu nie jest łatwa, zwłaszcza gdy jednocześnie opiekujemy się dzieckiem. Kto marzył lub marzy o pracy w domu musi liczyć się z tym, że wymaga ona skupienia i nie mniejszego poświęcenia sprawom zawodowym aniżeli w biurze poza domem.

Dla mnie niezwykle ważne było zagospodarowanie przestrzeni roboczej. Do tej pory „rozkładałam” pracę na stole jadalnianym i nie oszukujmy się ale było to dość uciążliwe dla wszystkich mieszkańców a przede wszystkim dla mnie. Gdy zbliżały się pory posiłków musiałam zwijać cały swój majdan a później rozkładać na nowo.
Na osobny gabinet nie mam co liczyć gdyż w naszym domu nie ma już więcej pomieszczeń. Takie rozwiązanie byłoby idealne. Miejsce na biurko, regały i możliwość zamknięcia drzwi… póki co mogę pomarzyć 🙂

Postanowiłam zorganizować sobie mini biuro w kąciku na korytarzu, tuż przy wyjściu na taras. Nie korzystamy z dużego tarasu więc biurko nie będzie utrudniało komunikacji.Co jest potrzebne do stworzenia home office?

Mnie wystarczy laptop, biurko, wygodne krzesło, właściwe oświetlenie . Miłym dodatkiem będą stylowe dodatki i kwiaty, np. paprotka, która pochłania szkodliwe promieniowanie monitora.

Tworząc domowe biuro nadajemy mu indywidualny charakter, co nie zawsze jest możliwe w biurze firmowym. W takim domowym biurze z pewnością będziemy się czuć komfortowo. Nikt nie doczepi się do zdjęć najbliższych albo do artystycznego nieładu panującego na biurku 🙂


Jakie biurko wybrać?

Przede wszystkim takie, które pomieści wszystkie niezbędne narzędzia naszej pracy. W moim przypadku jest to laptop, aparat, telefon i czasem drukarka.

Biurko oprócz funkcji praktycznych powinno pasować do stylu naszego domu. Wiecie, że zwracam na to szczególną uwagę 🙂 Przy wyborze biurka brałam także pod uwagę jego wymiary. Co jest oczywiste w przypadku tak małej przestrzeni. Nie chciałam aby biurko miało pełne boki, zależało mi na nóżkach. Dzięki temu mebel nie będzie przytłaczający i nie zakłóci wąskiej przestrzeni.


Inspiracje na domowe biuro.

Poniżej zobaczycie 3 moodboardy, które przygotowałam zanim dokonałam zakupu. Brałam pod uwagę trzy biurka – klasyczne, nowoczesne i stylizowane. Szukając odpowiednich mebli zaglądam do homebook.pl. Znajdziecie tam mnóstwo inspiracji i pięknych przedmiotów. Rozważałam zakup klasycznego białego biurka, biurka ze stylowymi nóżkami i sekretarzyka.

Który zestaw mebli i dodatków wybralibyście dla siebie?Pozdrawiam Ania