Aktualna sytuacja na świecie sprawiła, że część z nas pracuje z domu dlatego warto zorganizować miejsce do pracy, które będzie dla nas praktyczne i przyjemne.


    Część pracodawców w obliczu aktualnej sytuacji związanej z COVID-19 zdecydowała o ponownym wdrożeniu pracy zdalnej swoich pracowników. Mój mąż podczas pandemii pracował przez 3 miesiące poza siedzibą firmy. Teraz jego pracodawca wdrożył system hybrydowy, czyli połączenie pracy zdalnej i stacjonarnej, tak by pracownicy nie mieli ze sobą stałego kontaktu. Ja mam to szczęście, że pracuję z domu od kilku lat.

    Moje domowe biuro jest niewielkie. To właściwie kącik na korytarzu, tuż przy oknie tarasowym. Pierwszy raz pokazałam Wam je rok temu w poście Home Office – moje domowe mini biuro.  Przez okres wakacyjny pracowałam z salonu a kącik biurowy zwinęłam by móc swobodnie wychodzić na taras. Rozwiązanie do bani? Może o tak, ale niestety nie mam innego miejsca do pracy gdzie mogłabym się skupić i na stałe rozłożyć z laptopem, dokumentami, itd. Na razie ten niewielki kącik musi mi wystarczyć i zwijanie go na 2 miesiące w roku nie sprawia mi kłopotu 🙂 W nowym domu przewidziałam osobne pomieszczenie na biuro.    Niewątpliwym plusem tego miejsca jest naświetlenie. Przez duże okno wpada mnóstwo naturalnego światła i w dodatku mam przyjemny widok. Patrzenie na las, który znajduje się tuż za płotem naszego ogrodu uspokaja i odpręża wzrok. Jest to ważne gdy przez kilka godzin patrzymy w ekran komputera.

    Do mojej pracy wystarczą mi: biurko, krzesło, laptop, drukarka, aparat i telefon. Rzadziej potrzebuję długopisu 😉 A tak naprawdę lista rzeczy niezbędnych do mojej pracy jest zdecydowanie dłuższa. Gdybym miała wymienić wszystko co dzieje się przed tym jak zasiadam do biurka to pewnie nie starczyło by miejsca w tym wpisie albo najzwyczajniej w świecie znudziłoby się Wam czytanie 😀 na zdjęciach nie widzicie drukarki, to dlatego, że muszę przerobić szafkę, na której wcześniej stała 🙂

MEBLE

    W odświeżonym kąciku biurowym pojawiło się nowe biurko. Zrezygnowałam z poprzedniego gdyż miało bardzo mały blat. Nowe ma spory blat, praktyczną szufladę i jest po prostu piękne (actona writex, meblobranie.pl)! Krzesło tapicerowane jest wygodne i nie zajmuje wiele miejsca. Można je wsunąć pod biurko i pasuje do wystroju domu. Tkanina obiciowa to Inari 22, czyli ta sama, którą obite jest łóżko w sypialni. Krzesło będzie też wyglądało bosko w sypialni przy toaletce (toledo, meblobranie.pl). Uwielbiam gdy mogę przenosić meble między pokojami. To właśnie zasada spójności, którą kieruję się podczas urządzania domu sprawia, że większość mebli mogę wykorzystać na wiele sposobów. Z kodem INSPIRACJA5 otrzymacie 5% rabatu na zakupy w sklepie meblobranie.pl. Kod jest ważny do końca listopada 2020.DEKORACJE

    Charakterystyczna dekoracja ścienna, która pojawiła się w biurze to naklejka ścienna. Pisałam Wam o tym jak ją przykleić i na co zwrócić uwagę w poście Naklejka ścienna – prosty montaż, wielki efekt!  Obraz przedstawia zimowe ptaki a intensywne kolory przyciągają wzrok. Z kodem ISPIRACJA15 otrzymacie 15% rabatu na zakupy w sklepie posterlounge.pl.

    By kącik był bardziej przytulny wprowadziłam drewniane dodatki, takie jak półka na wspornikach czy litera A. Obie te rzeczy zrobiłam sama. Ok, dziury w ściennie wywiercił Michał 🙂 Za tacę posłużył mi plakat w drewnianej ramie.

    Nie znalazłam jeszcze idealnej lapy na biurko ale wykorzystałam lampkę stołową, którą odnowiłam jakiś czas temu. Wcześniej miała biały abażur i zieloną podstawę. Mam na oku jedną lampę z IKEA w złotym kolorze, ale cały czas waham się czy to odpowiedni kolor. Znając siebie po dwóch tygodniach przemalowałabym ją na biało lub czarno 😉

    Świeże kwiaty i pachnąca świeczka dopełniły całości. Bardzo lubię delikatne, kwiatowe lub owocowe zapachy. Tutaj mam zapach Winter Berries (vera-young.pl) – żurawina, jabłko, skórka pomarańczy, czarny bez i owoce jałowca. Z kodem OIDR zrobicie zakupy z 10% rabatem.


Jak Wam się podoba moje odświeżone domowe biuro?


Linki do biurowych gadżetów: organizer, pudełka, miara, stojak do spinaczy, kosz, przycisk do papieru, zegar, radio, półka, linijka, organizer ścienny.