Wakacje na tropikalnej wyspie to marzenie nie jednego z nas. Co jednak gdy do spełnienia tego marzenia jest jeszcze daleka droga? Zróbmy sobie tropiki na swoim tarasie! 


Przeglądając sklepy internetowe w poszukiwaniu dekoracji na nasz balkon i taras spotkałam wiele w klimacie tropikalnej wyspy. Zielone liście palmowe, flamingi, tukany i papugi, kolorowe kwiaty to właśnie motywy, które występują najczęściej na poduszkach i dodatkach w stylu rajskiej wyspy. 

Na powyższej grafice pokazałam Wam jak za pomocą kilku elementów stworzyć przytulny taras, na którym możemy poczuć się jak na wakacjach. 

Głownym elementem całej aranżacji są wygodne meble, mogą być z rattanu lub technorattanu, który jest o wiele tańszą opcją a często wygląda bardzo naturalnie. 

Kanapy podobne do tej znajdziecie np. TUTAJ

Oprócz kanapy na tarasie możecie powiesić wiszące krzesło lub hamak. A jeśli hamak to koniecznie zajrzyjcie na stronę whamaku.pl, gdzie można oszaleć z zachwytu od mnogości pięknych hamaków ( z frędzlami, koronkami, sznurkami, itd.).

Dodatkowe elementy widoczne na grafice: 

mata bambusowa 

dywan jutowy 

grill 

żagiel przeciwsłoneczny 

bieżnik w paski 

rośliny, np. paprocie 


Najprostrzym sposobem na uzyskanie tropikalnego klimatu jest użycie do aranżacji dużej ilości poduszek. Znalazłam dla Was kilka ciekawych wzorów. Pierwszą z nich mam nawet w salonie. Kupiłam ją u Marty z littledreams.pl i mogę szczerze polecić gdyż jest wykonana z grubej tkaniny z ogromną starannością o szczegóły.

Od lewej: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.

Poczuliście klimat tropikalnej wyspy? Może to nie Bali ale na tak urządzonym tarasie z pewnością uda się odpocząć 🙂 A może ktoś z Was ma właśnie taras w stylu tropikalnym?


Pozdrawiam Ania