Krótki opis wystarczył żebym sięgnęła po książkę „It Ends with Us” autorstwa Colleen Hoover. Pomyślałam, że będzie to przyjemna lektura, dzięki której oderwę się nieco od codziennych obowiązków. Jakże mocno się zdziwiłam…


Tytuł: It ends with us

Autor: Colleen Hoover

Wydawnictwo: Otwarte


Oficjalny opis książki:


„Lily Bloom zawsze płynie pod prąd. Nic dziwnego, że otworzyła kwiaciarnię dla osób, które… nie lubią kwiatów, i prowadzi ją z pasją i sukcesami. Gdy poznaje przystojnego lekarza Ryle’a Kincaida i rodzi się między nimi wzajemna fascynacja, Lily jest przekonana, że jej życie nie może być już lepsze.Tak mogłaby skończyć się ta historia. Jednak niektóre rzeczy są zbyt piękne, by mogły trwać wiecznie…”


Ten krótki opis wystarczył żebym sięgnęła po książkę „It Ends with Us” autorstwa Colleen Hoover. Pomyślałam, że będzie to przyjemna lektura, dzięki której oderwę się nieco od codziennych obowiązków. Jakże mocno się zdziwiłam, że nie jest to historia, której się spodziewałam. I tak, lektura jak najbardziej godna polecenia ale nie był to romans, którego się spodziewałam. Moim zdaniem historia miłosna wcale nie gra tu głównej roli. Książka porusza o wiele ważniejszy problem.


Jak zwykle nie chcę Wam zdradzać szczegółów książki a zachęcić by sięgnąć właśnie po ten egzemplarz. Historia Lily Bloom jest niezwykle przejmująca i zaskakująca. Młoda kobieta stara się ułożyć życie po trudnych przeżyciach, otwiera kwiaciarnię, w której sprzedaje między innymi czarne kwiaty 🙂 Znajduje wspaniałą przyjaciółkę a nawet spotyka na swojej drodze przystojnego lekarza. Życie zaczyna się układać… czy oby na pewno? Książka tak bardzo mnie wciągnęła, że nie mogąc doczekać się co będzie dalej czytałam ją nawet na głos dziecku!


Podobno Colleen Hoover napisała tę książkę na podstawie własnych doświadczeń. Nawet ja znalazłam w niej fragmenty jakby wycięte z mojego życia. Może dlatego tak mocno na mnie wpłynęła? 

Z pewnością sięgnę po kolejne książki tej autorki. Czekam już na „Without Merit”, która będzie miała premierę 20 czerwca! Książki tej autorki możecie znaleźć np. na allegro w kategorii „literatura obyczajowa„.


Ciekawe cytaty:


– Nie ma czegoś takiego jak źli ludzie. Po prostu wszyscy czasami robimy złe rzeczy.


– Mam wrażenie, że każdy udaje kogoś, kim nie jest, a głęboko w środku wszyscy jesteśmy tak samo popieprzeni. Po prostu jedni ukrywają to lepiej niż inni.


– Wszyscy ludzie popełniają błędy. Lecz tym, co definiuje czyjś charakter, nie są błędy, które popełnia, lecz sposób w jaki je traktuje – jako usprawiedliwienie bądź jako lekcję.


– […] najgorsze co możesz zrobić, to stracić z oczu granicę swojej wytrzymałości.


– Poczucie humoru to jeden z najważniejszych elementów ludzkiej osobowości.


O autorce


Coleen Hoover (ur. 11 grudnia 1979 r.). Amerykańska pisarka, twórczynią bestsellerowych powiści. Wydała siedem powieści oraz jedną nowelę. Jej koronnym gatunkiem jest literatura young adult oraz new adult. 

Hoover zadebiutowała w świecie literatury w 2012 roku powieścią pod tytułem „Slammed”. Od tego czasu stale znajduje się na listach najpopularniejszych autorów w USA. Tytuły publikacji: Slammed, Point of Retreat, This Girl, A Father’s Kiss, Hopeless, Losing Hope, Finding Cinderella, Maybe Someday, Ugly Love, Never Never, Confess, November Nine, It Ends With Us, Without Merit.Oprócz nowej książki Collen Hoover „Without Merit” na mojej liście do przeczytania są także książki Jojo Moyes, które w ostatnim czasie są mocno polecane 🙂
 Możemy je znaleźć m.in w kategorii „Książki i Komiksy„.

A Wy co ostatnio przeczytaliście? Polecacie czy przeciwnie? 

Pozdrawiam Ania