Wiele osób w przeciwieństwie do mnie nie lubi remontów. Kojarzą się im przede wszystkim z bałaganem i kosztami. Nie dziwię się. Bardzo często zmiany w naszych domach potrafią przyprawić o zawrót głowy – czasem efekt powala na kolana a czasem lecą same kłody pod nogi.

Jest jednak sposób by remont był dla nas przyjemniejszy. Ja mam trzy sprowadzone elementy, dzięki którym pozbywamy się niepotrzebnych zmartwień.

  • Pozytywne nastawienie

Przede wszystkim nie nastawiaj się negatywnie. Zamiast myśleć o tym, że będzie bałagan, kurz i wiele pracy pomyśl o tym jak pięknie będzie po. Zwizualizuj sobie dom czy mieszkanie po remoncie, myśl o tym, że w końcu będzie tak jak sobie wymarzyłeś/aś.

 

  • Zaplecze finansowe

Bardzo ważna kwestia w przypadku remontu. Zasada jest prosta – nie zaczynamy remontu jeśli nie mamy na niego pieniędzy. Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek prace spróbuj policzyć ile będzie Cię to kosztowało. Do końcowej sumy dolicz jeszcze z 10-20% 😉

Mając odłożone pieniądze nie denerwujesz się, że z czegoś trzeba zrezygnować lub zaczekać do kolejnej wypłaty.

 
 

  • Pomysł

Miej wizję lub projekt tego co chcesz zrobić. Jeśli planujesz remont łazienki możesz skorzystać z darmowych planerów online lub poprosić o projekt z w salonie łazienek (zwykle jest on darmowy jeśli kupujesz w nim towar).

POWODZENIA!