W Polsce żyje około 470 gatunków pszczół. Pszczołom i ich pracy zawdzięczamy produkcję 1/3 żywności i nie tylko!

🐝 „Posadźmy milion kwiatów dla pszczół”

Ruszyła kolejna akcja „Posadźmy milion kwiatów dla pszczół”. O co w niej chodzi? Przede wszystkim o to by zadbać o pszczoły. W ramach akcji należy zasadzić w swoim ogrodzie lub na balkonie rośliny przyjazne pszczołom, a następnie zarejestrować je na pomagamypszczolom.pl . Na stronie bije licznik posadzonych roślin.

🐝 Rośliny przyjazne pszczołom – czyli jakie?

Wśród roślin, które są cennym źródłem pokarmu dla pszczół są między innymi: szałwia, malwa, słonecznik zwyczajny, bazylia, wrzos zwyczajny, astry, morela, wiśnia, aronia i wiele innych wspaniałych kwiatów, krzaków i drzew. Pełną listę roślin wraz z kalendarzem ich kwitnienia można znaleźć tutaj.

🐝 Co zawdzięczamy pszczołom?

Dzięki pszczołom możemy korzystać z takich dobrodziejstw jak owoce i warzywa. Przyrządzamy z nich codzienne posiłki, przetwory, ciasta, a nawet kosmetyki… ale nie tylko!

Czy wiesz, że nawet kawę zawdzięczamy tym małym i niepozornym stworzeniom? Zapylanie zwiększa plony kawy i jakość ziaren.

Dzięki zapylaniu otrzymujemy też len i bawełnę, z których uszyte są nasze ubrania.

🐝 Co możesz zrobić dla pszczół?

Posadzenie roślin przyjaznych pszczołom to jedna rzecz, ale może więcej. Zrób lub kup domek dla nich i postaw w swoim ogrodzie. Możesz też przygotować poidełko dla pszczół. Przekaż swoim znajomym jak ważne jest dbanie o pszczoły!

Więcej szczegółów na temat akcji znajdziecie na stronie:

POMAGAMY PSZCZOŁOM