Jak urządzić korytarz by nie tylko spełniał funkcję komunikacyjną, ale był także ozdobą domu? Postawiłam na odważny krok, czyli użycie wzorzystej tapety. Zobaczcie jak tapeta może odmienić wnętrze…

Korytarz zwykle pełni tylko funkcję komunikacyjną w domu, zazwyczaj jest wąski i nieustawny. Mimo iż nie przebywamy w nim zbyt długo, to przechodzimy nim wiele razy w ciągu dnia. Warto zaplanować urządzenie go tak, by mimo swych niewielkich rozmiarów stanowił piękną część naszego domu. Mój korytarz ma kształt litery L, ma szerokość 185 cm, co czyni go dość przestronnym, a z drugiej strony z powodu braku okna jest też dość ciemny.
Postawiłam na mocny akcent w tym wnętrzu w postaci wzorzystej tapety, podzielenie ściany na dwie części za pomocą sztukaterii, a także wprowadzenie nowego oświetlenia i kilku dekoracji.

Tapeta

Szukając odpowiedniego wzoru tapety na ściany mojego korytarza zależało mi, by był to motyw kwiatowy lub roślinny, na jasnym tle, z przewagą koloru zielonego. Wśród wielu wspaniałych wzorów w sklepie pięknetapety.pl znalazłam tapetę z kolekcji Vintage Flowers marki Esta Home (139418 ). Kolekcja tapet ściennych Vintage Flowers to zbiór wzorów inspirowanych stylami z lat 20., 30. i 40. XX wieku. Znajdziemy w niej wiele wzorów, które łączą ze sobą pastelowe kolory, delikatne kwiaty oraz geometryczne kształty.

Wśród nich można znaleźć między innymi tapety z motywem róży, hortensji, lilii czy stokrotki.
Wzór 139418, na który się zdecydowałam ma motyw kwiatowy, który przypomina mi peonie, utrzymany jest w pastelowych odcieniach zieleni i różu, które trudno uchwycić na zdjęciach. Musicie uwierzyć mi na słowo.

Z kodem OIDR10 otrzymacie rabat na zakupy w sklepie pieknetapety.pl

Meble i dodatki

W długim korytarzu byt duża ilość mebli czy dodatków może wprowadzić wrażenie chaosu i nieporządku. Pamiętajmy, by zachować funkcjonalny układ pomieszczenia. Ja postawiłam tu biały kredens (NORDBY, JYSK), który możecie kojarzyć z wiatrołapu. Marzy mi się nowa komoda lub konsolka, ale zanim znajdę idealną , to wykorzystuję to co mam w domu. Mebel ten jest praktyczny, gdyż chowam w nim buty Leona, a w szufladach nasze czapki, szaliki i rękawiczki.

W drugiej części korytarza, za zakrętem, postawiłam małą konsolkę, która pełni funkcję jedynie dekoracyjną. Znajdziecie ją w sklepie Costway.pl (kod na -15%: OIDR15).

Wpis powstał we współracy z marką pieknetapety.pl