Kuchnia w stylu angielskim, a może w rustykalnym? Wystarczy neutralna baza, a przy pomocy kilka detali możemy zmienić wystrój.

    Styl angielski jest bardzo przytulny, tradycyjny, ale zawsze na czasie. Jego korzenie sięgają społeczności rolniczych, a poszczególne elementy są zaczerpnięte z wiejskich domków. Dlatego urządzając wnętrze w angielskim stylu priorytetem jest zadbanie o domową atmosferę i komfort mieszkańców. Wybierajmy wyposażenie i dekoracje, które wprowadzą sielski klimat. Polskę i Anglię dzieli około 2000 km, ale coraz częściej spotykamy domy urządzone w stylu angielskim. Urządzając salon, czy kuchnię w stylu angielskim mamy pewność, że pozostanie ona na czasie przez długie lata. 

Czytaj dalej >>> 


    Styl rustykalny narodził się w romantyzmie, gdy za ideał życia uznawano wiejską sielskość. Rusticus to po łacinie „wiejski”. Najważniejszymi elementami tego stylu jest prostota i naturalne materiały. Styl rustykalny bazuje na odcieniach ziemi. Ściany i sufity zwykle są w piaskowym kolorze, z dużą ilością drewnianych belek. Drewno zwykle jest surowe lub olejowane, by pokazać jego naturalne piękno. Bardzo często drewno pochodzi z odzysku. Na podłodze najlepiej wygląda terakota, ale coraz częściej wybiera się też ceramikę.

Czytaj dalej >>>