Stolik boczny to zwykle mały stolik ustawiony tuż obok kanapy lub fotela w salonie. Pełni on podobną funkcję jak stolik kawowy, możesz odłożyć na niego kubek z gorącym napojem lub książkę, którą właśnie czytasz.

    Stoliki boczne nazywane też pomocniczymi są często elementem dekoracyjnym we wnętrzu, ich ciekawy design sprawia, że przyciągają uwagę i stanowią dodatkowe miejsce, które możesz zaaranżować. Najlepiej widać to na poniższym przykładzie.

    Przygotowałam dla Was zestawienie tego samego miejsca w moim salonie, ale w dwóch różnych aranżacjach.


STOLIK POMOCNICZY – porównanie 1.

Na jednym zdjęciu widzicie kącik do czytania bez stolika bocznego. Jest ładny ale czy funkcjonalny? Dla mnie brakuje tu miejsca, gdzie mogłabym odłożyć filiżankę z kawą. Na drugim zdjęciu pojawił się stolik-taca który oprócz funkcji praktycznej jest także wypełnieniem pustej przestrzeni. Stolik kupiłam za 45 zł w sklepie Action (Kalisz, ul. Górnośląska).STOLIK POMOCNICZY – porównanie 2.

    Drugi zestaw zdjęć to strefa relaksu w naszym salonie. Ładnie brzmi ale to po prostu kanapa i stolik kawowy 🙂 Narożnik jest bardzo wygodny, lubimy wieczorne seansy filmowe we dwoje. Stolik kawowy, który stoi przed nim pozwala na swobodne odłożenie filiżanek a nawet talerzyków z ciastem. Jednak postanowiłam pokazać Wam jak to miejsce może wyglądać jeśli wykorzystamy także stolik pomocniczy. Tym razem wybrałam drewnianą ławkę (kingdom-stolarnia.pl, 400 zł)    Pokazując te dwa przykłady chcę zwrócić Waszą uwagę na dodatkowe meble w salonie. Często spotykam w domach moich znajomych standardowe rozwiązanie, czyli zestaw kanapa, stolik kawowy i szafka rtv, ewentualnie fotel. Brakuje mniejszych mebli, które przyjemnie wypełniają przestrzeń i są przy tym praktyczne. 

    Znalazłam kilka ciekawych propozycji stolików bocznych w sklepach online. Wybrałam różne style tak by każdy znalazł coś dla siebie. Zobaczcie poniżej.

Link do sklepu: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9