Niewielki ogród warzywny tuż przy domu, zejście do niego z kuchni, to moje marzenie, które właśnie realizuję. Ogródek warzywny zaplanowałam na etapie projektowania domu. Jak zagospodaruję ten fragment ogrodu?

Warzywnik znajduje się po południowej stronie domu, zejście do niego prowadzi z kuchni. Bardzo zależało mi na tym położeniu ze względów praktycznych. Pójście do ogródka po warzywa, czy zioła podczas gotowania zajmie mi dosłownie minutę.

Moje absolutne must have w warzywniku to podwyższane grządki. Zaplanowałam jedną dużą narożną skrzynię (kształt L, po 250 cm w każdą stronę) oraz jedną mniejszą o wymiarach 128×128 cm.

Na zdjęciach poniżej widzicie aktualny stan warzywnika. Nie wygląda zbyt dobrze, prawda? Musicie uwierzyć mi na słowo, że w tym miejscu powstanie mój wymarzony ogródek warzywny. Na razie mamy wydzielony pas wzdłuż płotu, gdzie posadzę rośliny, by nieco się osłonić od wiatru i wzroku przechodniów. W najbliższych dniach wyrównamy teren i wysypiemy tą część kamieniem. Później wstawimy podwyższane grządki i pewnie na ten rok będzie to tyle.

SKRZYNIE NA WARZYWA

Skrzynie wykonane są z betonu architektonicznego, ale wyglądają jakby zbudowano je z desek. Dzięki temu, że warzywnik wykonany jest z betonu posłuży nam dużej i nie wymaga impregnacji. Warzywnik składa się z modułów więc możemy go dopasować do naszych potrzeb i rozbudowywać.

Inspiracje możecie zobaczyć na stronie producenta warzywniki.pl

Zdj. warzywniki.pl

Pokażę Wam też kilka innych ciekawych skrzyni na warzywa, zioła czy kwiaty, które zwróciły moją uwagę podczas poszukiwań.

DOMEK NARZĘDZIOWY

W ostatnim wpisie wspominałam Wam, że marzy mi się mały domek narzędziowy. Mam kilka modeli na oku. Nie będzie to duży domek, raczej mini albo szafa ogrodowa. Jednak miejsce do przechowywania narzędzi i doniczek bardzo mi się przyda.

Inspirację znalazłam na pinterest.com i planuję pomalować mój domek na biało, a niektóre elementy na kolor zielony, by nawiązywały do domu. Elewacja budynku będzie biała, a drzwi wejściowe i okiennice zielone.

pinterest.com
Domek narzędziowy costway.pl

Inne

Oprócz skrzyń na warzywa i domku narzędziowego chcę także mini szklarnię, pergolę i kilka innych rzeczy. Wszystko to stopniowo będę wprowadzała do mojego małego warzywnika.

Produkty te znajdziesz w sklepach online: szklarnia, rękawice, stół, karmnik, narzędzia, pas na narzędzia, pergola.

Na ścianie domu przygotowane są dwa przewody do kinkietów. Spodobały mi się trzy powyższe, ale nie wiem czy zdecydować się na czerń, czy może chrom.

Wpis zawiera linki afiliacyjne.