Żaluzje wróciły do łask i są niezwykle modne w aranżacji wnętrz. Kiedyś aluminiowe żaluzje kojarzyły nam się z kiczem i czym prędzej je demontowaliśmy z naszych okien. Dziś wracają w nowej, lepszej odsłonie!

Żaluzje są szybkim sposobem na udekorowanie okna. Pozwalają na ustawienie natężenia i kierunku wpadającego przez okno światła. Ustawienie lameli pod różnym kątem pozwala wprowadzić do wnętrza niesamowity nastrój. Oczywiście oprócz funkcji dekoracyjnej żaluzje chronią pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem i choćby wzrokiem sąsiadów 😉

Gdy planowałam nową aranżację okna w łazience myślałam o żaluzjach drewnianych. Drewno nadaje wnętrzu przytulności i dodaje charakteru. Jednak, czy ten naturalny surowiec jest odpowiedni do łazienki? Przed konsultacją z Olą i Marcinem z MOOSTRO zupełnie o tym nie pomyślałam. Chciałam po prostu mieć piękną aranżację okna, a nie brałam pod uwagę tego, jak drewno będzie się zachowywało podczas użytkowania w tak specyficznym pomieszczeniu, jakim jest łazienka. Jak dobrze, że koleżanka z podstawówki poleciła mi swoich sąsiadów do tego projektu. Profesjonalnie doradzili mi jakie żaluzje wybrać, na co zwrócić uwagę. Zamontowali i jeszcze gofry zrobili podczas pierwszego spotkania 🙂

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru żaluzji do łazienki?

Wilgotność w łazience zwykle utrzymuje się na poziomie około 32-37%, jednak podczas brania kąpieli czy prysznica wzrasta nawet o 26% (źródło danych). Dlatego ważne jest, aby materiały wykorzystane w łazience były odpowiednio zabezpieczone. Drewniane lamele są zabezpieczone, jednak ich boki, w miejscu gdzie są docinane już nie. Woda, która paruje lub po prostu woda, którą rozpryskuje Leon może dostawać się w to miejsce i uszkodzić materiał. Lamele mogą „napuchnąć”, wykrzywić się lub się odbarwić, co jest naturalnym procesem jeśli chodzi o drewno.

Na szczęście możemy wybrać inne materiały, które sprawdzą się w łazience idealnie! Na przykład lamele z tworzywa sztucznego PCV, które przypominają drewno.

Faux Wood – to lamele wykonane z PCV, które są wodoodporne. Możemy je więc spokojnie montować w pomieszczeniach narażonych na zwiększoną wilgotność.

Jeśli mamy małe okno warto wybrać żaluzje w kolorze białym, które optycznie powiększą okno i rozjaśnią wnętrze. W wzorniku Faux Wood mamy dwa odcienie bieli – śnieżnobiałą i śmietankową, a także kolory ecru, szary i czarny.

Faux Wood – to lamele wykonane z PCV, które są wodoodporne. Możemy je więc spokojnie montować w pomieszczeniach narażonych na zwiększoną wilgotność.

Pomiar i montaż

W przypadku MOOSTRO możemy wybrać opcję pomiaru i montażu. Nie musimy się martwic czy podaliśmy prawidłowe wymiary, czy pamiętaliśmy o wszystkim. Oczywiście jeśli chcemy możemy samodzielnie zmierzyć okno lub wnękę okienna i podać wymiary mailowo czy telefonicznie. Jednak polecam Wam skorzystać z profesjonalnych darmowych pomiarów by wszystko było idealnie dopasowane oraz by podczas montażu nie było niespodzianek.

Mój wybór

Żaluzje, które wybrałam są z kolekcji Faux Wood w kolorze białym. Lamele o szerokości 50 mm. Zamiast białych drabinek taśmowych wybrałam sznurki, ponieważ przy tak małym oknie wyglądają delikatniej. Regulacja jest za pomocą sznurków.

Wokół okna/żaluzji panuję dodać listwę dekoracyjną. Pokażę Wam następnym razem!

Kontakt do MOOSTRO

Telefon – 501 819 301
E-mail – moostropl@gmail.com
Facebook – MOOSTROpl
IG – @moostropl

Wpis powstał we współpracy z marką MOOSTRO.