Posiadanie tarasu jest jak wygrana w lotka bo bez koniecznośći wyjeżdżania z domu możemy rozłożyć się na leżaku, zrobić drinka z palemką i poczuć się jak na wakacjach 😉 Może nie jest to opcja all inclusive ale nie jeden nam pozazdrości takiego relaksu.


W tym roku postanowiliśmy zadbać o taras bardziej niż zwykle. Liczymy, że ładna pogoda pozwoli nam cieszyć się tarasem częściej niż w zeszłym roku. 

Zapadła decyzja o zadaszeniu tarasu. Długo się nad tym zastanawialiśmy gdyż rozważaliśm także zabudowę tarasu na pokój dla Leona. Jeśli myślicie, że pozbawiliśmy dzicko własnego kąta to spokojnie 😉 Leon będzie miał swój pokój na poddaszu. Drugą kwestią, która powstrzymywała nas przed zabudową jest fakt, że drzwi na taras to główne źródło światła na korytarzu.

W planach oprócz zadaszenia jest także drewniana podłoga i duże drewniane donice. Nie zdecydowaliśmy jeszcze czy podłoga będzie z desek drewnianych czy z kompozytu. Oczywiście bardziej przekonuje nas prawdziwa decha 🙂

taras w 2015 roku

W zależności od metrażu tarasu możemy zaplanować na nim kilka stref. Nazwałam je strefą wypoczynku, kącikiem jadalnianym i strefą roboczą. Już wyjaśniam Wam o co chodzi.

  • Strefa wypoczynku


Ta strefa odpowiada za odpoczynek, dlatego powinny się w niej znaleźć leżaki, hamak lub legowisko. Dopełnieniem będą rośliny i dekoracje takie jak poduszki, koce i świece.

  • Kącik jadalniany


Na tarasie zaplanowałam także miejsce, w którym będziemy mogli zjeść posiłki, przygotować grilla ze znajomymi czy po prostu napić się kawy. W tej strefie ustawię meble ogrodowe, które odnawialiśmy dwa lata temu. Możecie je podejrzeć w tym wpisie >>> aranżacja tarasu 2015

Ważnym elementem jest duży stół, który pozwoli wspólnie zjeść posiłek całej rodzinie.Opócz mebli znajdzie się tutaj grill i dekoracje, które umilą nam czas podczas posiłków.

  • Strefa robocza


To najmniej porządana strefa na tarasie ale nie oszukujmy się i taka musi się na nim znaleźć. W strefie roboczej zamierzam mieć suszarkę na pranie i narzędzia niezbędne do pielęgnacji roślin balkonowych. Chciałabym aby suszarka była „schowana” tak by nie rzucała się w oczy. Na razie mam pomysł by ukryć ją za drewnianą kontrukcją np. donicą z kwiatami lub stojakiem na drewno. 


Planując aranżację tarasu, nie możemy zapomnieć o kwiatach. Chciałabym aby znajdowały się w drewnianych wysokich donicach po obu bokach tarasu. Z pewnością zdecyduję się także na wyższe trawy by osłonić się od gapiów 😉  


Stworzyłam moodboard z elementami, które chciałabym aby znalazły się na nowym tarasie. Styl boho kojarzy mi się z odpoczynkiem, luzem i wolnością dlatego właśnie tak widziałanbym nasz taras. 

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9


Ja już nie mogę się doczekać nowego tarasu 🙂 Koniecznie dajcie znać czy ta wizja Wam się podba.


Buziaki Ania