Znudziły Ci się przyjęcia dla chłopca w kolorach błękitu, granatu lub z motywem samolotu? Co powiesz na kaktusowe baby shower? Ja jestem za.


Po raz kolejny miałam okazję uczestniczyć i przygotowywać przyjęcie baby shower dla przyjaciółki. Poprzednim razem oczekiwała na Stasia. Dekoracje wówczas były niebiesko-żółte. Kilka zdjęć z tego dania możecie zobaczyć w tym wpisie: 


Tym razem czekamy na jej drugiego syna Julka 🙂 Wyprawka dla niego jest już gotowa i to właśnie ona zainspirowała mnie do przygotowania dekoracji z motywem kaktusa. 

Grafiki z kaktusami wydrukowałam w lokalnej drukarni by były lepszej jakości. Jednak domowa drukarka nie zrobi tego tak dobrze, kolory nie będą tak intensywne a i niestety możemy jakość będzie gorsza. Dlatego polecam Wam wybrać drukarnię. 

Grafiki z kaktusami możecie pobrać na końcu tego wpisu. Pozwólcie sobie na odrobię szaleństwa i obudźcie w sobie kreatywność. 
Mała klamerka z kaktusem będzie wyglądała świetnie przypięta np. do kubka lub nawet kieszonki naszej koszuli. Inne kaktusy możesz przykleić do słomek (użyj kleju na gorąco). 
Girlandę z małych trójkątów możesz wykorzystać do dekoracji tortu lub stołu. 
Jeśli nie uda Ci się kupić talerzy w kaktusy to wykorzystać kartki A4 z motywem kaktusów jako podkładki pod talerze. 

Do stworzenia dekoracji poszukaj w domu zielonych dodatków. Może masz poduszki lub kocyk w tym kolorze? Ja znalazłam u siebie miseczki, o których dawno zapomniałam 🙂

Mama Kasi uszyła dla niej między innymi imię Julek i girlandę z trójkątów, które widzicie na zdjęciu. Szkoda, że nie możecie zobaczyć co jeszcze przygotowała dla wnuka.

Tort zrobia siostra Kasi, Agata. Był to lodowy tort bezowy z gorącymi malinami. Chyba skuszę się i go zrobię 🙂 Podam Wam oczywiście przepis.


Starszy brat też czeka na Julka. Z całego przyjęcia najbardziej podobał mu się balon z helem. Kto nie lubi balonów z helem? Nie znam takiej osoby 🙂

  • balon, kubki – lokalny sklep
  • talerze w kaktusy – Pepco (były także kubki)
  • maskotka kaktus – Ikea 

I co myślicie o takim przyjęciu?

Pozdrawiam Ania