Wiem, że część osób nie rozumie dlaczego należy zostać w domu ale musimy pamiętać, że akcja #zostańwdomu ma na celu zminimalizowanie przypadków zarażenia koronawirusem.

Zostając w domu (oczywiście, jeżeli możesz), zmniejszasz ryzyko przenoszenia wirusa. Jeśli tak jak ja i  Ty miliony ludzi na świecie zostaną w domach to zmniejszymy ryzyko jeszcze bardziej.

   Jeśli nie wiesz co robić przez te minimum dwa tygodnie w domu to może znajdziesz podpowiedź w tym wpisie. Przygotowałam listę dwudziestu zadań/pomysłów, które możesz zrealizować „siedząc” w domu.

Co robić podczas domowej kwarantanny?

1. Poczytaj. Jeśli nie masz nowej książki wróć do tej, którą przeczytałeś dawno temu. Na portalach społecznościowych pojawił się nawet hasztag #TerazCzasNaCzytanie2. Obejrzyj film. Na Netflixie znajdziesz mnóstwo ciekawych propozycji.

3. Zadzwoń do rodziny, przyjaciół. Kwarantanna na szczęście nie dotyczy rozmów telefonicznych lub połączeń wideo 🙂

4. Poodkurzaj mieszkanie. O wiele przyjemniej spędzać czas w czystym domu.

5. Posprzątaj łazienkę. Nie wiem jak jest u Ciebie ale mnie sprzątanie łazienki relaksuje 🙂

6. Zrób przegląd ubrań w szafie. Kiedy jak nie teraz? Za chwilę przyjadą ciepłe dni i zmienimy grube swetry na lekkie sukienki. Wyrzuć z szafy to w czym nie chodzić, na wieszakach niech pojawią się lżejsze ubrania.

7. Wyczyść buty. Nigdzie nie wychodzisz więc możesz wyprać buty sportowe i odstawić do wyschnięcia. Przygotuj kalosze na nadejście wiosny i pracę w ogrodzie. Możesz je odświeżyć używając pianki do gum samochodowych.

8. Poukładaj książki na półkach. To dobry czas by zrobić porządek w domowej bibliotece. Ułóż książki wg. alfabetu lub kolorami 😉9. Wybierz zdjęcia do wywołania lub przygotuj fotoksiążkę. Nigdy nie mam na to czasu. Ciągle jest coś innego do zrobienia. Podczas kwarantanny przejrzyj zdjęcia i wybierz te, które umieścić w rodzinnym albumie.

10. Uporządkuj dokumenty. Posegreguj umowy, rachunki. Nawet jeśli nie masz w domu teczek czy segregatorów to przygotuj dokumenty. Będziesz je miała gotowe gdy kupisz segregatory po zakończeniu kwarantanny.

11. Zrób porządek w skrzynce mailowej. Ja staram się robić to na bieżąco jednak mam jedną skrzynkę pocztową, na której panuje niezły bałagan. Mnóstwo spamu, newsletterów ze sklepów internetowych. Czas to ogarnąć.

12. Zorganizuj szafki i szuflady w domu. Wyrzuć tzw. przydasie, których nigdy nie użyłaś.13. Zajrzyj na blogi. Właśnie to robisz czytając ten wpis :)Bardzo się cieszę. Poszukaj stron, które zainspirują Cię do działania, do nauki czegoś nowego lub po prostu umilą Ci czas kwarantanny.

14. Poćwicz z Chodakowską, Lewandowską lub inną trenerką, której treningi znajdziesz online. Zamknęli kluby fitness, baseny a w domu mnóstwo zapasów. Za dwa tygodnie możemy być grubsi niż byśmy chcieli dlatego mimo kwarantanny nie rezygnujmy z ćiwczeń.

15. Zacznij coś nowego. Nie praktykujesz jogi? Teraz jest dobry czas by zacząć. Joga wycisza, uspokaja, rozciąga i poprawia kondycję ciała i umysłu. Włącz filmiki dla początkujących na YouTubie, np. z Gosią Mostowską.16. Spaceruj. Wybierz miejsca odosobnione, z dala od tłumów.

17. Zrób sobie domowe SPA. Pewnie masz w domu maseczkę, którą kupiłaś ale nie miałaś czasu jej nałożyć. Jeśli nie masz zrób domową maseczkę np. z ogórka.  Pół świeżego ogórka zetrzyj na drobnej tarce i odciśnij nadmiar wody. Nałóż pod oczy i przykryj wacikami kosmetycznymi. Zmyj po 20 minutach. Maseczka ogórkowa ma działanie odświeżające i lekko rozjaśniające. 

18. Wyciągnij planszówki. Ja uwielbiam gry planszowe. Leon jest jeszcze za mały by grać w  5sekund czy Wirusa ale jeśli masz starsze dzieci to możecie przygotować wieczór gier.

19. Namaluj obraz. Pamiętasz mój obraz z resztek farb? Możesz z całą rodziną przygotować dzieło sztuki. Użyj kredek, farb, plasteliny lub tego co masz pod ręką.

20. Bądź z rodziną. Rozmawiajcie, grajcie, oglądajcie wspólnie filmy. Wykorzystaj ten czas na wzmocnienie więzi z rodziną.

A Ty co dopiszesz do tej listy?