Tort z pieluszek jednorazowych to nie tylko wspaniała dekoracja przyjęć baby shower ale także praktyczny prezent dla malucha. Jak go zrobić? Zerknijcie dalej…


Na początku stycznia zorganizowałam dla mojej siostry przyjęcie baby shower. Asia oczekiwała drugiej córki. Pola  jest już na świecie i jest śliczna 🙂 

Wracając do samego przyjęcia… Baby shower dla dziewczynki przygotowałam po raz pierwszy. Wcześniej zdarzyło mi się uczestniczyć i przygotowywać dekoracje na przyjecia dla chłopców. Wtedy królował błękit i mięta. 

Tym razem kolorami przewodnimi w dekoracjach były róż, szarość i biel. Relację z przyjęcia pokażę w osobnym wpisie. Dziś chcę się skupić na torcie z pieluszek.


Do wykonania tortu z pieluch potrzebne będą:

44 pieluszki jednorazowe 

podstawka, np. okrągła z pepco

gumki recepturki – 3 szt.

tasiemki i inne dekoracje wg. uznania 


Dekoracje z papieru, m.in papierowe kwiaty zamówiłam na allegro.pl


KROK 1
Pierwsza warstwa to 22 pieluszki. Aby ułatwić ułożenie pieluszek na środku podstawki położyłam puszkę od mleka (może to być równie dobrze butelka). Po naciągnięciu gumki recepturki na pieluszki usunęłam puszkę. 

KROK 2
Druga warstwa powstała z 14 pieluszek.Tutaj wystarczyło ułożyć pieluszki jak w pierwszej warstwie, bez konieczności wspomagania się puszką.

KROK 3
Ostatnia warstwa powstała z 8 pieluszek. Aby się nie rozpadała także nałożyłam na nią gumkę recepturkę.

KROK 4
Gumki recepturki zakryłam wstążkami. Aby piętra tortu trzymały się razem wszystkie warstwy połączyłam wstążką. 



KROK 5
Całość udekorowałam kwiatami z papieru, które ułożyłam kaskadowo. Takie papierowe dekoracje możecie kupić gotowe np. na allegro lub wykonać samodzielnie.


Robiliście kiedyś taki pieluszkowy tort?

Pozdrawiam Ania