Pamiętacie kolorowe piszczące krzesełka dla dzieci? Macie takie w swojej piwnicy? Zobaczcie jak można je odmienić w prosty sposób.. 


Jakiś czas temu znalazłam w naszej piwnicy piszczące krzesełko po mojej siostrzenicy. Pierwsza myśl? Wyrzucić. Stop. Druga myśl… A może by je tak odnowić dla Leona? 🙂 Jestem na tym punkcie szurnięta, wiecie prawda? 😀 Zanim wyrzucę jakiś przedmiot zastanawiam się czy można go jakoś odnowić, zmienić, wykorzystać ponownie lub nadać mu zupełnie nowe zastosowanie. 

Z tym krzesłem właśnie tak było. Na pozór beznadziejne krzesełko dla dziecka, w jaskrawym kolorze, do tego piszczące a jednak dałam mu szansę! Jak się okazało bardzo dobrze zrobiłam bo wyszło całkiem ciekawe dziecięce krzesełko. Jeśli macie ochotę zrobić takie krzesło dla swojego dziecka to możecie je znaleźć na allegro za ok. 40 zł lub używane na olx już od 12 zł. Wpiszcie „piszczące krzesełko dla dziecka”.


Po raz pierwszy opublikowałam metamorfozę na IG zanim instrukcja pojawiła się na blogu i już wiem, że to był błąd 😀 Zasypałyście mnie pytaniami jak odnowić takie krzesło, skąd tkanina, jaka farba 🙂 Nie miałam Wam jak pokazać a odpisywanie każdej osobno zajmuje strasznie dużo czasu. Dlatego specjalnie dla Was postanowiłam przygotować ten wpis wcześniej niż zakładałam 🙂 

Poniżej pokażę Wam jak krok po kroku odnowić piszczące krzesło dla dziecka. Zanim przejdziemy jednak do odnawiania trzeba odkręcić siedzisko i zdjąć z niego „materiał” (tą gumę w kolorowe zwierzątka czy co tam akurat jest na Waszym krześle). Ja wyjęłam także element piszczący. Matki wiedzą dlaczego 😀


___________ INSTRUKCJA KROK PO KROKU___________


Po 1. RAMA. Zmatowiłam ją papierem ściernym o gramaturze 120 a następnie pomalowałam matową farbą w sprayu (DenBraven, ok. 11 zł). Dwie warstwy wystarczą.


Po 2. SIEDZISKO. Składa się z czterech elementów (+element piszczący, który wyrzuciłam): plastikowy spód, gąbka, karton, tkanina.


Na tkaninie, w moim przypadku futerku odrysowałam siedzisko. Futerko kupiłam w sklepie z tkaninami w Kaliszu ale sprzedają je również na allegro (użytkownik: artex8). 

Ważne by wyciąć tkaninę większą niż odrysowany fragment. Będzie nam potrzebna by ją zawinąć.


Na tkaninę nakładamy gąbkę i karton.

 

Następnie zawijamy tkaninę i za pomocą kleju na gorąco przyklejamy ją do kartonu.

Kolejny krok to nałożenie plastikowego elementu. Ja połączyłam tkaninę z plastikiem również klejem na gorąco.

Na koniec przykręcamy siedzisko do ramy za pomocą śrub. Ja użyłam nowych gdyż stare były już wysłużone 🙂 

W taki prosty sposób z kiczowatego krzesełka powstało stylowe krzesło dla dziecka w skandynawskim stylu.


Dziękuję za miłe słowa pod zdjęciem na Instagramie. Cieszę się gdy moje metamorfozy Wam się podobają. Napędza mnie to do dzałania 🙂 Koniecznie zostawcie słowo i pod tym wpisem bym wiedziała, że warto przygotowywać takie instrukcje.

Pozdrawiam Ania