Każdy zapalony ogrodnik a i ten początkujący lubi mieć podczas pracy w ogrodzie narzędzia pod ręka. Zobaczcie jaką skrzynkę zrobiłam by zabrać wszystko co mi potrzeba do pielęgnacji ogrodu…

Elementy, których potrzebujemy do wykonania podręcznej skrzynki na narzędzia ogrodowe widzicie na poniższym zdjęciu. Od razu wspomnę, że cienkie listewki po prawej stronie wystarczą dwie (zaplątały się dwie niepotrzebne 🙂 ). 

– dwie ściany boczne (do uchwytu) 

– cztery ścianki boczne (dwie szersze i dwie wąskie) 

– drążek „rączka” 

– dno skrzynki


Przygotowane elementy pomalowałam trzykrotnie impregnatem do drewna. Wybrałam ten sam, którym pomalowaliśmy skrzynie na warzywa. Kolor to antracyt szary V16 z Vidaron. Impregnat bardzo ładnie kryje ale i eksponuje słoje drewna. Nie śmierdzi podczas malowania.


Jestem ostatnio zakochana w kolorze antracytowym. Skrzynie w połaczeniu z kamieniami wyglądają cudnie a w planach jest jeszcze piaskownica dla Leona, pergola i kilka mniejszych projektów.

Po pomalowaniu połączyłam wszystkie elementy według poniżej pokazanej kolejności. Użyłam do tego gwoździ gdyż są mniej widoczne niż wkręty. Jedynie rączka jest zamontowana właśnie za pomocą wkrętów dzięki czemu bez obaw mogę przenosić w skrzynce cięższe przedmioty.

A jak prezentuje się skrzynka podczas użytkowania? Powiedzcie, że Wam też się podoba 🙂 Bo mnie bardzoooo. Zawsze chciałam mieć taką skrzynkę w klimacie vintage a ciągle odkładałam ten projekt na póżniej. Cieszę się, że w końcu się zmobilizowałam 🙂


Pozdrawiam Ania