Cześć 🙂


    Sierpień to dobry czas na aranżację tarasu. Dlaczego? W marketach budowlanych i sklepach online zaczynają się już wyprzedaże dekoracji i mebli ogrodowych. Możemy upolować leżaki, hamaki czy meble nawet o połowę taniej.

    Nigdy nie pokazywałam Wam naszego małego balkonu. Jest on totalnie niezagospodarowany.

    Okno w salonie będzie wymienione na duże, od podłogi do sufitu (prawie)  dzięki czemu balkon będzie jakby kontynuacją salonu.

Zastanawiam się jeszcze nad kolorystyką ale tą jak wiadomo można zmieniać wymieniając dodatki takie jak poduchy, latarnie czy doniczki.

    Nasz balkon na razie wygląda tak jak widzicie na głównym zdjęciu.Poniżej przygotowałam dwie  propozycje na zagospodarowanie małego balkonu.

    Po pierwsze chcemy wymienić balustradę i położyć drewnianą podłogę. Zastanawiamy się jeszcze czy będą to długie deski czy kwadratowe podesty dostępne w marketach budowlanych ( np. TUTAJ)

    Na ta chwilę najbardziej podobają nam się balustrady z motywem krzyża ale jak wiecie zanim dojdzie do realizacji planów to koncepcja może się kilka razy zmienić 😉

BOHO

1,2 – poduszki (TUTAJ, TUTAJ), 3 – łańcuch led, 4 – fotel, 5 – łapacz snów/DIY, 6 – skrzynka, 7 – koc, 8 – rośliny, 9 – chodnik, 10 – latarnie (TUTAJ, TUTAJ)


    Pierwsza inspiracja na zagospodarowanie balkonu jest w stylu BOHO, który uwielbiam. Czym jest styl boho? To przede wszystkim różnorodność kolorów i etnicznych wzorów. W modzie styl ten kojarzony jest z cyganerią czy hipisowską wolnością zatem we wnętrzu nie ma mowy o sztywnych zasadach i nudnych formach. Nieodłącznym elementem stylu boho są także koronki,falbany a także biel. 

    Mój balkon w stylu boho jest spokojny jak na swój charakter. Postawiłam tylko na jedną tonację kolorystyczną i dodatki. Głównym i jedynym „meblem” jest tutaj wiszący fotel-hamak (4), który marzy mi się od dawna. Poduszki w etniczne wzory, dywan, światełka i pozostałe dekoracje także pozostawiłam w kolorach beżu by tworzyły spokojne miejsce sprzyjające relaksowi.


TROPIKI


1 – hamak, 2 – poduszki (TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ), 3 – palma królewska, 4 – lampiony, 5 – konewka, 6 – koc 


    Druga aranżacja tarasu, w stylu tropikalnym jest bardziej kolorowa a wesołe wzory ożywiają stonowany hamak (1) i drewniane dodatki. 

Najmodniejszy trend tego lata – tropiki – jest zdecydowanie dla tych, którzy uwielbiają zieleń, wodę i kąpiele słoneczne. 


HAMPTON


1 – koc, 2 – kufry, 3 – lampa, 4 – latarnie, 5 – poduszki (TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ), 6 – chodnik, 7 – poduszka, 8 – fotel bujany


    Hampton to miejscowość położona na Long Island, oddalona od Nowego Jorku o około dwie godziny jazdy. Styl hampton charakteryzuje się przytulnością i spokojem a także dodatkami z drewna i wikliny. Kolorystyka to przede wszystkim beże i błękity. Ja dodałam jeszcze kroplę czerwieni, która w połączeniu z paskami daje typowo nadmorski wystrój. Pobyt nad morzem to czas wypoczynku a ten wyobrażam sobie w bujanym fotelu z dużą ilością poduszek, z ciepłym kocem i światłem latarni. 

_____________________________________________________________

    Najprościej byłoby stworzyć ostatnią aranżację dlatego, że nasz taras jest aktualnie właśnie urządzony w nadmorskim klimacie. Wiele dodatków takich jak poduszki, koce czy latarnie mam. Wpis z aranżacją tarasu znajdziecie TUTAJ. Kusi mnie jednak żeby stworzyć coś nowego, miejsce pełne spokoju i delikatnych barw. Dziś wybrałabym balkon w stylu boho a Wy?


Pozdrawiam Anna