Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak bardzo podłoga wpływa na wygląd każdego wnętrza? My tak, dlatego wybraliśmy się na inspirujące warsztaty z marką Quick Step. Mieliśmy okazję zaaranżować ciekawe zdjęcia i zapoznać się z projektami podłóg, które pojawią się na rynku w 2018 roku.Skąd biorą się pomysły na nowe kolekcje podłóg?

Podczas warsztatów z marką Quick Step poznaliśmy Oke Nollet, która stoi na czele teamu projektantów jednego z największych na świecie producentów rozwiązań podłogowych. Oke opowiedziała nam skąd czerpie inspiracje do tworzenia nowych kolekcji oraz jak wygląda proces projektowania podłóg. Może to być najnowszy trend w modzie, rozwiązanie architektoniczne czy element codziennego życia. Wszystko to może stanowić początek do dalszych badań, analiz i burzy mózgów. 

Oke uważa, że świat jest pełen piękna a ona stara się patrzeć na otoczenie tak by je dostrzec. W ten sposób odnajduje inspiracje, dzięki którym mogą powstać nowe wzory podłóg. Sam proces twórczy składa się z kilku kroków: od odnalezienia źródła inspiracji aż po innowacyjne technologie, które stoją za każdym nowym projektem podłogi. NA ZDJĘCIU OKE NOLLET – DESIGN DIRECTOR AT UNILIN


Szukając podłóg do naszego domu czy projektując wnętrza dla przyjaciół szukamy podłóg, które wyglądają nowocześnie ale z biegiem czasu nadal będą wyglądały stylowo. Ważne aby podłogi służyły na lata i cieszyły nasze oko. Poza wyglądem należy wziąć pod uwagę w jakim miejscu będzie zamontowana podłoga oraz kto będzie z niej korzystał?

Gdybybyśmy dziś wybierali podłogę do naszego domu to byłby to DĄB TRADYCYJNY OLEJOWANY z kolekcji INTENSO, który widzicie na zdjęciu poniżej. Co niesie rok 2018?

Marka Quick Step, producent podłóg, wprowadza nową kolekcję parkietów a także udoskonalone wersje swoich podłóg laminowanych i winylowych. Możemy być pewni, że pojawią się ciekawe dekory, luksusowe motywy i innowacyjne rozwiązania.

Drewno

Jednym z naszych ulubionych materiałów jest drewno, które wnosi do domu naturalne piękno i ociepla pomieszczenie.
Autentyczny wygląd drewna stanowi podstawę nowej kolekcji parkietów Intenso.
Parkiety z linii Intenso opierają się na wzorze, który zdobił niegdyś najpiękniejsze pałace i dworki. Różne szerokości, struktury i wykończenia tworzą piękną i zrównoważoną całość. Ponadczasowy wygląd podłóg Intenso i Variano sprawdza się równie dobrze we wspłczesnych wnętrzach. Podłogi Intenso dostępne są w czterech różnych kolorystykach: od delikatnych pustynnych odcieni po ciemne i intensywne barwy. INDUSTRIAL OAK OILED DĄB BAGIENNY

Laminat


Czym właściwie jest podłoga laminowana? Podłoga laminowana Quick-Step to podłoga warstwowa oparta na wodoszczelnej klejonej płycie wiórowej o dużej gęstości. Wszystkie podłogi laminowane Quick-Step składają się z czterech warstw: przezroczystej powłoki odpornej na ścieranie, warstwy wzorzystej, odpornej na wilgoć klejonej płyty podstawowej, warstwy stabilizującej gwarantującej doskonałą stabilizacje płyty. 

Podłoga laminowana jest obecnie niezwykle popularnym wyborem. Sprawdza się nie tylko w pokojach dziennych ale także w kuchni czy łazience. Jest antypoślizgowa i wodoodpornadlatego jest idealnym rozwiązaniem do takich wnętrz . 

Eligna to kolekcja laminatów Quick-Step, którą można stosować w wilgotnych pomieszczeniach. Linia Eligna Metallic jest inspirowana wyglądem złotego dębu ceruse. Oke Nollet wyjaśnia “Złota podłoga w domu? Niewiele osób zdecydowałoby się na tak odważny wybór, ale ze względu na wzmożone zainteresowanie luksusowymi elementami wystroju, chciałam zaprojektować podłogę z delikatnymi złotymi akcentami”. 


ELIGNA METALLIC CRUS OAK GOLD
Winyl


Podłoga winylowa jest zbudowana z pieciu różnych warstw –  wysokiej jakości warstwa wierzchnia, drobno drukowana winylowa warstwa dekoracyjna, wytrzymały i odporny na uderzenia rdzeń winylowy,dodatkowa warstwa stabilizująca, która zawiera włókna szklane, wysoce wydajne, odporne na uderzenia podłoże winylowe. 

Podłogi winylowe mogą być niezwykle stylowe i dawno przestały kojarzyć się z tanim plastikiem. Inspiracją dla  podłogi Carrara z kolekcji Ambient Click był marmur z kamieniołomu w miejscowości Carrara we Włoszech. Podłogi winylowe są odporne na zarysowania i zalania, jednocześnie są piękne i praktyczne. 

Ciekawostka: kolekcja Ambient Vinyl nadaje się do zastosowania na ścianach. Możemy ją wykorzystać w łazience, także w kabinach prysznicowych!


AMBIENT MARBLE CARRARA WHITE
Warsztaty 


Podczas warsztatów #QuickStep, w których wzięliśmy udział mogliśmy zobaczyć najnowsze produkty marki, poznać fantastyczną Oke Nollet a także stworzyć własne aranżacje z wykorzystaniem podłóg Quick Step. 

Wśród blogerów, którzy wzięli udział w wydarzeniu były mniejsze i większe gwiazdy (przynajmniej tak się im wydawało 😉 ). Cieszymy się, że poznaliśmy m.in:

Kingę z perfekcyjnawdomu.pl 

Asię z 66mkwadrat.com 

Patrycję z ladnachata.pl 

Magdę i Piotra z wnetrzazewnetrza.pl 

Sabinę z smietankowydom.pl 

i innych.

Przy tworzeniu aranżacji pracowaliśmy z Kingą z bloga „Perfekcyjna w domu„. Współpraca była owocna i wykonaliśmy wspólnie kilka aranżacji, m.in z wykorzystaniem podłogi Ambient Marble Carrara White. 


Relację z warsztatów możecie zobaczyć poniżej…#LoveMyQuickStep