Galeria ścienna to niewątpliwie ozdoba pomieszczenia. Taka dekoracja dodaje także przytulności i indywidualności każdej przestrzeni. Zanim jednak zaczniemy zawieszać grafiki warto przygotować plan działania i zastanowić się jaki efekt chcemy uzyskać.

Czym kierować się podczas wyboru ramek?

  Po pierwsze zastanówcie się jakie ramki wybrać. Z czego będą zrobione i jaki będą miały wymiar. Możecie dobrać je do mebli w danym pomieszczeniu, np. do białych mebli wybierzcie również ramki w tym kolorze. Taki zabieg sprawi, że wnętrze będzie eleganckie i spokojne. Możecie oczywiście odważniej podejść do tematu i wybrać złoto lub srebro. Ważne by wziąć pod uwagę inne elementy w pokoju, np. podstawę lampy czy uchwyty meblowe. Pamiętajcie, że wybór koloru ram może rzutować także na to co w nich zamieścisz. Jeśli macie ochotę co jakiś czas zmienić grafiki to sugeruję wybierać uniwersalne ramki, które nie będą gryzły się z zawartością 🙂 Poniżej przykład jak można dobrać ramki do wnętrza i przedmiotów takich jak meble.

Czym kierować się podczas wyboru plakatów?

  Podczas wyboru plakatów możecie kierować się swoimi zainteresowaniami, ulubioną kolorystyką, jednym motywem czy wybrać plakaty z tekstami motywacyjnymi. Którąkolwiek z opcji wybierzecie sugeruję by przed zakupem sprawdzić jak plakaty będą wyglądały razem. Pomocny będzie kreator, w którym skonfigurujecie ramki, plakaty i ich ułożenie na ścianie. Nie musicie dodawać nowych plakatów, pokażą się tutaj te, które macie w ulubionych (ikonka serduszko). Kreator znajdziecie klikając w poniższy link:  Na stronie desenio.pl znajdziecie mnóstwo inspiracji jak łączyć ze sobą plakaty. W kategorii „GALERIA OBRAZÓW”  możecie wybrać aranżację i kupić gotowy zestaw plakatów z ramami. Jeśli jednak odpowiada Wam zestaw plakatów ale wolicie inne ramy lub rozmiar to również możecie wprowadzić taką zmianę i dowolnie personalizować zestaw, który wybraliście.


Jak przygotować się do stworzenia galerii ściennej?

  Wybraliśmy plakaty,  ramy i co dalej? Zanim otrzymamy nasze zamówienie warto zaopatrzyć się w haczyki, na których powiesimy naszą galerię. Możemy użyć wkrętów, zwykłych gwoździ lub specjalnych samoprzylepnych haczyków. W przypadku tych drugich trzeba zwrócić uwagę do jakich ciężarów są przeznaczone.

  Możecie również przygotować szablon z papieru, na którym obrysujecie ramki. Dzięki temu wywiercicie otwory w odpowiednim miejscu i sprawdzicie czy taki układ Wam odpowiada.

Moja galeria ścienna

  Jak wiecie uwielbiam plakaty za możliwość szybkiej zmiany aranżacji wnętrza. Przyznam się jednak do mojej pomyłki. Podczas tworzenia galery wall w salonie puściłam wodze fantazji i dokładałam co chwilę nową grafikę. Początkowo bardzo mi się to podobało. Mnogość ramek sprawiła, że w salonie zrobiło się przytulnie.

  Jaki był mój błąd? Przy takiej ilości ramek nie mogłam sobie pozwolić na częste zmiany. Wyobrażacie sobie zmienić wszystkie plakaty na poniższym zdjęciu? Po pierwsze znalezienie tylu plakatów w jednej kolorystyce czy z jednym motywem byłoby niezwykle czasochłonne a po drugie wymiana ich zajęła by mi chyba cały dzień 😀 Poza tym galeria ścienna jest chaotyczna i potrzebowałam ja uspokoić.

  Zdjęłam wszystkie ramki, wyjęłam gwoździe tak by mieć czystą kartę, tzn. ścianę 😉 Bardzo chciałam aby nadal było przytulnie oraz by ściana była wypełniona obrazami. Zdecydowałam się na duże ramy o wymiarach 50×70 cm z drewna dębowego. Ramy pasują do drewnianego blatu na komodzie telewizyjnej i deski kominkowej oraz do kilku dekoracji takich jak świeczniki. Ramy znajdziecie pod tym linkiem: DĘBOWE RAMKI. Plakaty – mój wybór

  Wybrałam spokojne grafiki od DESENIO  z motywem kwiatowym – tulipany i białe maki. Oprócz wspólnego kwiatowego motywu wszystkie plakaty są spójne kolorystycznie. Dominuje na nich biel i zieleń. Spójrzcie na  poniższe zestawienie plakatów z motywem kwiatowym.


  Galeria ścienna w salonie jest teraz delikatna a zarazem bardzo charakterystyczna. Dębowe ramy dodają wnętrzu przytulności a białe kwiaty na jasnym tle rozjaśniają wnętrze. Zobaczcie jak aktualnie wygląda nasz salon.