Projektując łazienkę w nowym domu jednym z moich must have była wanna wolnostojąca. Uważam, że jest ona ozdobą łazienki i nadaje jej charakteru. Zupełnie mylne jest myślenie, że taka wanna nadaje się tylko do dużych łazienek, czy pokoi kąpielowych. Wystarczy spojrzeć na moją aktualną łazienkę, w której również mam wannę wolnostojącą. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę kilka istotny elementów – design, materiał, rozmiar.

Design

Pierwsze na co zwracamy uwagę podczas wyboru wanny wolnostojącej to wygląd i nie oszukujmy się, że jest inaczej 😉 Projektując łazienkę w stylu retro wybierzemy wannę na lwich łapach, a do nowoczesnej łazienki wannę z kompozytu o prostej formie. Wanna wolnostojąca jest zwykle w centrum łazienki, ma nie tylko służyć do kąpieli, ale także być dekoracją. Dzięki niezwykłemu urokowi wanny wolnostojące są coraz częściej montowane w sypialni! Takie rozwiązanie jest dość odważne, ale czy nie byłoby wspaniale prosto z wanny wskoczyć do łóżka?

Materiał

Materiał, z którego wykonana jest wanna jest niezwykle ważny. Na rynku są dostępne wanny akrylowe, ze stali emaliowanej, kompozytu, czy marmuru. Akrylowe są ciepłe, a marmurowe po prostu piękne. Warto jednak przyjrzeć się bliżej tym materiałom zanim dokonamy zakupu.

Wanna, którą wybrałam do głównej łazienki wykonana jest z kamiennego kompozytu AQUASTONE®. Składa się on w dwóch trzecich ze sproszkowanej skały dolomitowej, czyli materiału naturalnego. Jest ciepły i przyjemny w dotyku, ma aksamitną strukturę. Zaletą tego kompozytu jest stabilność termiczna.

Materiał ten jest łatwy do utrzymania czystości, wystarczy używać uniwersalnych środków czyszczących, czy płynu do naczyń. Raz w miesiącu powierzchnię wanny można natrzeć oliwką do ciała, co przedłuży estetyczny wygląd powierzchni. Rysy na powierzchni można usunąć mokrym, drobnoziarnistym papierem ściernym o gramaturze 1500-3000. Więcej informacji na temat pielęgnacji produktów marki FJORDD znajdziecie w pliku:
Instrukcja pielęgnacji i czyszczenia produktu.

Rozmiar

Czy rozmiar ma znaczenie? W tym przypadku tak 🙂 Dysponując dużym pokojem kąpielowym możemy pozwolić sobie na większą wannę, na przykład model Fjord o długości 170 cm. Jeśli jednak nasza łazienka jest mniejsza wówczas możemy wybrać model Salma, Bolstad, czy Senja. Wszystkie wanny marki FJORDD zostały zaprojektowane tak, by były wygodne.

Chodziło o stworzenie wanny optymalnie dostosowanej do ciała współczesnego człowieka. Takiej, która jest „w sam raz”. I w naszych modelach to się udało. Nasze wanny mają idealne proporcje, pozwalając usiąść w nich w najlepszej dla nas pozycji, czyli z lekko ugiętymi nogami. Przeciwległe ścianki wanien mają optymalny kąt oparcia – wyprofilowaliśmy je tak, by zapewnić każdemu wygodną pozycję podczas kąpieli, nawet jeśli jest ona we dwoje.”

Fjordd.com, Co wyróżnia markę FJORDD? Przemyślany projekt!

Nasz wybór to wanna wolnostojąca Bolstad marki FJORDD. Model ten jest niewielkich rozmiarów (150×72,5 cm) i został zaprojektowany z myślą o małych łazienkach. Z jednej strony ma wyższe wygodnie wyprofilowane oparcie. Ergonomiczny kształt, dopasowany do pozycji ciała zapewnia komfort.

Wanna jest w kolorze białym i dostępna w dwóch wykończeniach – połysku i macie. Zdecydowałam się na mat, ponieważ płytki w łazience również są matowe. Dzięki temu wanna jest spójna z całym wnętrzem.

Zaprojektowana i produkowana w Polsce! Marka FJORDD jest polską firmą, jej centrum produkcyjne i dystrybucyjne znajduje się w Poznaniu.

Więcej na temat tego modelu znajdziecie na stronie producenta – Wanna Bolstad.

Wpis powstał we współpracy z marką FJORDD.