Styl modern farmhouse nawiązuje do starych wiejskich domów. Sielskie klimaty przeplatają się w nim z nowoczesnym wyposażeniem. Jak wygląda małe WC w moim domu?
Małe WC usytuowaliśmy blisko strefy dziennej, ale na tyle daleko od niej, aby jego lokalizacja gwarantowała dyskrecję i nasi goście mogli czuć się w nim komfortowo. Nie ma nic gorszego niż toaleta tuż przy salonie. 😉 Wejście do WC znajduje się w wiatrołapie, a więc w sąsiedztwie pokoju dziennego, ale jednocześnie w ustronnym miejscu.
Pomieszczenie ma wymiary 156 × 111 cm. Znajduje się w nim szafka z umywalką oraz miska WC, czyli minimum, bez którego nie wyobrażam sobie toalety.
Nie ma w niej okna, dlatego postawiłam na biały kolor ścian i płytek. Jak wiecie, to doskonała baza do dalszych działań, nie wykluczam więc, że kiedyś pojawi się tu tapeta lub inny kolor farby.
Płytki
Gdy pokazałam małe WC na moim instagramowym koncie @odinspiracjidorealizacji, pojawiło się mnóstwo pytań o to, co znajduje się na ścianach: boazeria, panele, drewno, a może płytki? Oczywiście poprawna jest ostatnia odpowiedź. Uważam, że płytki to najbardziej praktyczne rozwiązanie do łazienki lub WC.
Wybrałam te przypominające boazerię z kolekcji Timeless marki Tubądzin zaprojektowane przez Macieja Zienia. W jej skład wchodzą trzy elementy: płytka ścienna (WHITE STR 898 × 328 mm), cokół (WHITE 3 328X160 mm) i listwa (WHITE 1 328X42 mm). Układ ten najlepiej obrazuje poniższa grafika:
Na podłodze zostały położone płytki gresowe Korzilius Wood Craft Grey. Jest to ten sam model, co w części dziennej domu: kuchni, salonie, korytarzu i wiatrołapie. Wybrałam płytki podobne do desek o jasnych odcieniach szarości. Kolor i faktura przypominające drewno sprawiają, że flizy są bardzo praktyczne. Łatwo się je czyści, a kurz i drobne zabrudzenia nie rzucają się w oczy.
Armatura
Umywalka pochodzi z serii Variform marki KOŁO. Ma okrągły kształt, a jej średnica wynosi 40 cm. To idealny wybór do małych łazienek.
Miska WC również znajduje się w asortymencie marki KOŁO. Model MODO wyposażony jest w technologię Rimfree, co oznacza brak wewnętrznego kołnierza. To praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu unikniemy tworzenia się trudno dostępnych miejsc, w których zbierają się bakterie.
Choć stelaż pozostaje niewidoczny, jest to bardzo ważny element. Wybraliśmy TECHNIC GT z systemem Smart Fresh i pasujący do niego przycisk spłukujący z serii ECLIPSE 2.
Bateria umywalkowa jest z kolei firmy MEXEN. Szukałam prostego i wysokiego modelu. Ten wybrany przeze mnie, charakteryzujący się minimalistycznym designem, świetnie komponuje się z oldskulową boazerią i wprowadza do łazienki odrobinę nowoczesności.
Meble
Jedynym meblem w małym WC jest szafka umywalkowa, którą kupiłam w Castoramie. Jest ona dostępna w czterech rozmiarach i trzech kolorach: szarym, białym i granatowym. Ja wybrałam typ o szerokości 60 cm, z dwoma szufladami i półką. Oryginalne gałki pomalowałam na czarno matową farbą w sprayu.
Lustro
Lustro Scandi o średnicy 50 cm pochodzi z firmy GieraDesign. Rama wykonana została z wodoodpornej płyty MDF lakierowanej na czarno. Matowe wykończenie pasuje do innych elementów w tym pomieszczeniu, takich jak bateria czy uchwyt na papier toaletowy.
Dekoracje
W małym WC pojawiły się dwa plakaty w dębowych ramach. Zielono-beżowa kolorystyka ożywia wnętrze i dodaje przytulności. Mocno zastanawiam się nad wzorzystą tapetą z botanicznym wzorem, ale zanim się na nią zdecyduję, muszę uporać się z innymi punktami na liście rzeczy do zrobienia.
Wpis powstał we współpracy z marką Tubądzin, KOŁO i GieraDesign.
Zawiera lokowanie produktów i linki afiliacyjne.
uwielbiam takie proste, klasyczne ale jednocześnie nietypowe wnętrza. to własnie takie jest i niesamowicie mi się to podoba. proste połączenia ale efekt – nie mam pytań 🙂 gratuluję pomysłów 🙂
dziękuję <3
tak samo jak w przypadku łazienki, jasno=ładnie
Ja się nie zgodzę z tym że jasno=ładnie. Zresztą zakochałam się w gresie w stylu mieszanego kosmosu….
Nie musisz się zgadzać 🙂 Najważniejsze to urządzić dom tak, by nam się podobało, a nie innym 🙂 Zaintrygowałaś mnie mieszanym kosmosem. Muszę wygooglować 🙂
Jak dla mnie świetnie wyszło. Tez nie jestem fanką jasnych kolorów, ale za ciemno tez nie może być
Piękna łazienka:) Czy płytkarz miał problem z ułożeniem płytek? Jak docinał płytki w narożach?
Dziękuję! Nie wspominał, że coś było trudne, problematyczne, ale to jeden z tych fachowców, który nie narzeka 🙂 Niestety nie wiem jak docinał płytki.
Dla mnie jasno=ładnie. Cieplutkie wnętrze
Fajna ta Wasza toaleta
Dzięki! 🙂
Super!
Świetny i bardzo wartościowy wpis. Podoba mi się.