Jakie meble wybrać na mały balkon by było nam wygodnie ale jednocześnie nie zagracić przestrzeni?


___________

Nadchodzi jesień dlatego pomyślałam, ze to dobry czas na aranżację balkonu. Żartuję! Wpis z aranżacją balkonu możecie zobaczyć tutaj:

TEGOROCZNA ARANŻACJA BALKONU


Dziś chcę Wam pokazać balkon ponieważ pojawiły się na nim nowe meble. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli mi od czasu do czasu zjeść śniadanie na świeżym powietrzu albo chociaż wypić popołudniową kawę.


Wcześniej na balkonie wisiał tylko fotel hamakowy. Głównie dlatego, że obawiałam się o bezpieczeństwo Leona. Na hamak sam nie wejdzie a na takie krzesło owszem. Co się zmieniło? Leon praktycznie wcale nie bawi się już na balkonie a jeśli na nim przebywamy to zawsze razem. Czyli po pierwsze – nie ma zabawek, jest miejsce na zestaw mebli ogrodowych. Po drugie korzystamy z balkonu sporadycznie więc kontroluję sytuację 🙂

Wybierając meble na mały balkon musimy pamiętać by nie były zbyt dużych rozmiarów. Warto zachować przestrzeń na poruszanie się po balkonie. Oprócz wymiarów ważny jest komfort użytkowania.

Mniej więcej w czerwcu zobaczyłam zestaw mebli ogrodowych, który bardzo mi się spodobał. Nie dość, że jest niewielkich rozmiarów to jeszcze krzesła wydały się bardzo wygodne. Z zamówieniem zaczekałam jednak do końca lata. Dlaczego?

Koniec lata to dobry czas na zakup mebli ogrodowych. To właśnie teraz trwają wyprzedaże i możemy upolować upatrzone meble w niższych cenach niż na początku sezonu. 

Komplet, który wybrałam składa się ze stolika i dwóch krzeseł. Wykonany jest z plecionki technorattanowej dzięki czemu nie obawiam się o to, że szybko się zniszczy na niezadaszonym balkonie. W zestawie są także poduszki na siedziska. W opisie były granatowe ale wg mnie są czarne 🙂 Na blacie stolika jest szkło hartowane co ułatwia czyszczenie.

Mam w planach zakup wrzosów by stworzyć tu przyjemną jesienną atmosferę. Jeśli się uda na pewno Wam pokażę 🙂


A skąd to?:

Meble – majowo.pl 

Pled – agatameble.pl (chwosty DIY) 

Bieżnik – rossi.pl 

Girlanda żarówkowa – home-you.com 

Chodnik – pepco 

Poduszka z koronką – DIY 

Fotel hamakowy – whamaku.pl


Pozdrawiam Ania