Na to miejsce czekałam długo i wciąż jest sporo do zrobienia, ale cieszę się, że tego lata będę mogła korzystać z tarasu. Zobaczcie pierwszą aranżację.

W połowie czerwca glazurnik zakończył prace na tarasie. Na podłogę wybraliśmy płytki drewnopodobne z kolekcji Wood od marki Korzilius – Gres Wood Craft Grey Ceramika Tubądzin. Płytki te mają jasne odcienie szarości i przypominają prawdziwe deski. Te same znajdują się w salonie, z którego wychodzi się na taras. Zależało mi na efekcie „przedłużenia” podłogi z wnętrza na zewnątrz domu. Jedyna różnica jest taka, że w salonie ułożyliśmy płytki w jodełkę, a na tarasie prosto.

Po ponad tygodniu użytkowania jestem bardzo zadowolona z wyboru płytek na podłogę. Są praktycznie i pięknie wyglądają.

Na swój taras wybrałam tekstylia z cytrynowym motywem, zielone kocyki na chłodne wieczory, rattanowe osłonki , latarnie i hamak. Do udziału w #AmazonBalkonChallenge, nominowała mnie Monika z @between_my_walls, a wszystko za prawą Amazona.

Wy też możecie wziąć udział w #AmazonBalkonChallenge i wygrać voucher o wartości 2 tys. złotych. Wystarczy, że odmienicie swoje balkony i podzielicie się fotkami na Instagramie, szczegóły na @amazon.pl

Link do mojej listy zakupowej znajdziecie tutaj: LISTA ZAKUPOWA AMAZON lub klikając na grafikę poniżej.

Link do produktów: poszewki, wazon, koszyk, bieżnik, lampiony, kocyk, hamak.

Na tarasie powiesiłam białe zasłony, które uszyłam samodzielnie. Ze względu na nietypową długość nie zdecydowałam się na zakup gotowych zasłon. Te są z materiału o nazwie “drelich”, który znajdziecie w sklepantex.pl

Tkanina jest gruba, dość ciężka i pięknie się układa. Zasłony nie mają obciążenia, powiewają na wietrze, osłaniają od promieni słońca i sprawiły, że taras zrobił się przytulny.

Cały czas szukam najlepszego ustawienia dla stołu i foteli. Na balkonie powstanie także strefa wypoczynkowa. Zamówiłam rattanowy zestaw mebli Ardea, o którym pisałam w poście “Taras -plany”.

Czekamy na ekipę od elewacji, ponieważ przed zimą udało nam się jedynie ocieplić dom i zabezpieczyć klejem i gruntem. Tynk będzie w kolorze białym, wokół okien pojawią się ramki i okiennice, co z pewnością doda jeszcze więcej uroku naszemu tarasowi.

Donice z jednej strony czekają na ziemię i rośliny, kable wystają ze ścian, bo brakuje czasu na zamontowanie gniazdek, girlandy żarówkowe leżą w kartonie. Cóż mogę Wam powiedzieć… mamy co robić 🙂

Wpis powstał we współpracy z markami: Tubądzin, Amazon, Antex.