W tym miesiącu pokazuję Wam jak można wykorzystać ponownie rzeczy, na pozór nadające się tylko do kosza. Co zrobić ze słoikami po potrawach? 


Zdarza nam się kupić gotowe potrawy w słoiku albo jakiś smalczyk przepyszny 😉 Nie mówię, że odżywiamy się tylko zdrowo i fit 😀 Oj nie 😀 Gdy po produktach spożywczych nie ma już śladu teoretycznie powinniśmy wyrzucić słoik do odpowiedniego kosza ale nieeeee róbcie tego 🙂 Nietypowe kształty słoików mogą się Wam przydać. Ba nawet te typowe od majonezu. Zobaczcie…. 


POMYSŁ 1 – przechowywanie przypraw 

By łatwo usunąć etykiety producenta najlepiej umyć słoiki w zmywarce. Pozostałości po kleju zmywamy benzyną ekstrakcyjną. Wieczka możemy pomalować farbą w sprayu. Ja użyłam matowej czarnej farby a etykiety zrobiłam wytłaczarką dymo.


POMYSŁ 2 – przechowywanie śrubek itp.

Kilka słoików służy mi do przechowywania śrubek, pinezek itp. przedmiotów w warsztacie. Dzięki temu, że słoiki są przezroczyste łatwo odnajduję to czego szukam i nie muszę robić etykiet.

Możemy też pomalować całe słoiki farbą tablicową i podpisać je kredą. Możemy w nich przechowywać to co nie wygląda atrakcyjnie 😉A Wy co przechowujecie w słoikach?

Pozdrawiam Ania