Ostanim etapem prac w naszym ogrodzie jakie zaplanowaliśmy na ten rok było położenie obrzeża z kostki brukowej, wypełnienie części ogrodu kamieniem oraz posadzienie roślin… 

Prace ogorodowe, które zaplanowaliśmy na ten rok zostały zrelizowane niemal w 100%. Do pełni szczęścia brakuje nam tylko nowej trawy. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji czy posiejemy ją teraz gdy nie ma już upałów czy może przełożymy to na wiosnę.


Zdecydowaliśmy się na wykorzystanie kostki brukowej do oddzielenia trawnika od części, która jest wysypana kamieniem. Takie rozwiązanie jest praktyczniejsze od standardowego plastikowego obrzeża. Wkopana kostka w ziemię jest bardzo stabilna i utrzymuje kamień. Podczas koszenia trawnika nie wjeżdżamy na kamienie i nie przedostaje się on na trawnik.

Ogródek warzywny wygląda coraz lepiej choć jest w nim jeszcze sporo do zrobienia 🙂 To co widzicie na zdjęciach to wciąż etap realizacji. Brakuje mnóstwa roślin, trawy, pergoli, itd.

Na zdjęciach poniżej widać nowe obrzeże, teren wysypany kamieniem i korą ale także naszą wypaloną trawę 😀 Wybaczcie. Kiedyś będzie piękna. Bardzo podoba mi się połączenie jasnego kamienia z ciemną korą. Pomiędzy zastosowaliśmy zwykłe plastikowe obrzeże.

Trawy się przyjęły ale wciąż martwię się czy przetwają zimę. Mam nadzieję, że nie będzie dużych mrozów i wiosną trawy będą jeszcze piękniejsze. 


Widziecie ptaka? Robiąc zdjęcie nawet go nie zauważyłam 🙂 To nielot. Nie mam pojęcia co mu się stało ale mieszka w naszym ogrodzie już kilka lat. Jakimś cudem udaje mu się schować przed psami i kotami. Bystrzak!


Na dziś to wszystko. Kolejne relacje z naszych ogrodowych zmagań wkrótce 🙂

Pozdrawiam Ania