Okno w naszej łazience jest wąskie. Daje wystarczającą ilość światła jednak chciałam optycznie je powiększyć. Zastosowałam trik z białą ramką. Jak wyszło?

Co jest potrzebne do zrobienia ramki wokół okna?

  • Listwa dekoracyjna – ja kupiłam listwę ozdobną naścienną Creativa wykonaną z poliuretanu utwardzonego. Co oznacza, że jest twardsza od tych styropianowych. Długość listwy 240 cm, grubość 18 mm, wysokość 54 mm. Listwę można malować, a do montażu wystarczy klej typu SOUDAL FixAll. Listwy są odporne na warunki panujące w łazience (wilgoć), można je myć. Cena za sztukę: ok. 50 zł. Do wykonania ramki wokół okna zużyłam 2 listew.
  • Klej – tak jak wspomniałam wcześniej użyłam kleju SOUDAL FixAll. Miałam w domu ten „czerwony”, czyli High Tack, ale możecie użyć Turbo (szybko schnie). Niezbędny będzie też wyciskacz do silikonu.
  • Skrzynka uciosowa z piłą – to cięcia listwy używałam zwykłej piły i skrzynki uciosowej. Czy da się bez tego? Hmmm jeśli potrafisz docinać pod kątem to jasne 😉 A tak serio, to skrzynkę uciosową razem z piłą kupisz za około 20 zł w markecie budowlanym.
  • Ołówek, miara – przydadzą się by odmierzyć odpowiednią długość.
  • Papier ścierny – po docięciu listwy należy przetrzeć końcówkę papierem ściernym, na przykład o gramaturze 120-180 by pozbyć się „włosków”. Dzięki temu łączenie listew będzie prostsze i bardziej estetyczne.

Przygotuj wszystkie niezbędne narzędzia i materiały. Będzie Ci się przyjemnie pracowało, kiedy wszystko będzie pod ręką.

Odmierz jaką długość listwy potrzebujesz, a następnie dotnij ją pod kątem 45 stopni. Pamiętaj by dociąć w odpowiednią stronę! 😉 W miejscu cięcia przetrzyj papierem ściernym.

Gdy masz już przygotowane ramki możesz nanieść klej. By uniknąć wydostania się kleju spod ramki nakładaj małe „porcje” 🙂 Klej SOUDAL jest naprawdę mocny, a ramka lekka. Nie ma obaw, że spanie 🙂

Listwy przyklejałam stopniowo, jedna za drugą, tak by idealnie przylegały do ściany. Delikatnie je dociskając.

Wnękę okienną pomalowałam białą farbą, w ten sposób pozbyliśmy się odcięcia między płytkami a ścianą. Użyłam farby Dulux EasyCare w kolorze nieskazitelna biel.

Ramkę dekoracyjną również pomalowałam białą farbą. aby nie pomalować ściany możecie okleić ją taśmą malarską. Ja używam kartki papieru i przykładam ją tam gdzie maluję 😀

To wszystko! Prawda, że to proste? A efekt zobaczcie poniżej. Okno wydaje się większe.

KROPLA KOLORU

Wprowadziłam ostatnio do łazienki odrobinę koloru! Niesamowite prawda? Ja i kolor? 😀 Wybrałam oliwkową zieleń. Ręczniki, świecę i patyczki zapachowe zamówiłam na 5-10-15. Nie wiem czy wiecie, ale w ofercie sklepu są też przedmioty do wyposażenia domu – link do sklepu.

Jeśli macie pytania to piszcie w komentarzu. Postaram się odpowiedzieć jak najszybciej 🙂