Cześć Kochani,

wiem, że czekacie na zdjęcia poremontowe całego mieszkania ale postanowiłam podzielić je na kilka wpisów 🙂 Zacznę od kominka, który jest już skończony 🙂 Wszystkie pomieszczenia w domu wymagają jeszcze dopieszczenia a jak wiecie na wszystko musi przyjść pora. 


Kominek od zawsze był naszym marzeniem. Mieliśmy jednak wątpliwości czy kominek na piętrze to dobry pomysł i czy musi być na ścianie z kominem (w naszym salonie nie ma dostępu do komina). Udało się rozwiać wszelkie wątpliwości. Mamy kominek na piętrze a do komina prowadzi specjalna rura przez strych.


Poniżej mały skrót jak to wyglądało.

Kominek dostawiliśmy jak najbliżej starej ściany (1) i obudowaliśmy go bloczkami tak by powstała przed nim nowa ściana (2). Po co? Zależało nam by po obu stronach powstały wnęki na drewno (3). 


Front kominka zdobi płytka cegłopodobna marki Stegu. Chcieliśmy aby cegła wyglądała na starą. Nie zdecydowaliśmy się na cegłę z rozbiórki ze względu na obawy przed wilgocią , grzybami i robakami. Za dużo się naczytałam o nieuczciwych sprzedawcach cegły z rozbiórki a nie mieliśmy sprawdzonego źródła. Na szczęście udało się znaleźć cegiełkę w stylu retro, która wygląda jak ta z rozbiórki.


Wnęki na drewno pomalowaliśmy na czarno a u dołu kominka dodatkowo zbudowaliśmy stopień tak by spadający pył nie brudził paneli. 


Zwieńczeniem dzieła jest biały portal kominkowy, który zrobił dla nas tata Michała. Plan był inny. Chcieliśmy zrobić obudowę sami i pokazać Wam instrukcję krok po kroku. Niestety z powodu dużej ilości pracy w domu a także wyłączeniu mnie z cięższych prac nie bylibyśmy w stanie tak szybko zrobić portalu.


Jak Wam się podoba nasz kominek?  Pozdrawiam Anna