To proste DIY znają chyba wszyscy, którzy lubią dekorować dom na święta. Girlanda sztuczna lub z żywych gałązek świerku wygląda bardzo efektownie na kominku, lustrze czy balustradzie schodów.

Nie potrafię oprzeć się pięknym świątecznym dekoracjom i dlatego co roku kupuję coś nowego. Czasem jest to kilka bombek albo poszewka na poduszkę, a innym razem zestaw dekoracji do wykonania projektu DIY.

Po raz pierwszy w nowym domu ozdobiłam lustro girlandą ze sztucznych gałązek. Ta prosta, ale bardzo ładna dekoracja pięknie prezentuje się na poręczy schodów, kominku, komodzie, a nawet jako ozdoba zawieszona na lustrze.

Co jest potrzebne do zrobienia takiej dekoracji?

  • sztuczna girlanda
  • bombki
  • światełka
  • haczyki samoprzylepne

Wszystkie te elementy możecie także kupić stacjonarnie w sklepie Leroy Merlin.

KROK 1

Do lustra przyklej haczyki samoprzylepne i umocuj na nich girlandę.

UWAGA: Jeśli na girlandzie zawiesisz dużo dekoracji, stanie się ona ciężka i haczyki nie utrzymają jej ciężaru. Przywiąż ją więc sznurkiem do uchwytów, które znajdują się z tyłu lustra.

KROK 2

Na girlandzie zawieś bombki i inne dekoracje oraz światełka. Część dekoracji możesz zawiązać za pomocą dekoracyjnej wstążki. Dobrym pomysłem jest też połączenie kilku bombek w zestawy oraz zawieszenie innych bezpośrednio (bez sznureczka czy wstążki) na gałęzi.

GOTOWE!

To bardzo prosta i szybka do wykonania ozdoba. Zobaczcie, jak pięknie prezentuje się na moim lustrze!

Wpis powstał we współpracy z Leroy Merlin.