Instytut Pantone czyli guru od kolorów ogłosił kolor roku 2018. Eksperci z Instytutu Pantone wybrali fiolet a dokładnie Ultra Violet 18-3838. Przez najbliższe miesiące z każdej strony będziemy bombardowani fioletem. Co Wy na to? 

Czym właściwie jest kolor roku? 

Instytyt Pantone na podstawie obserwacji i bdań wybiera kolor, który według ekspertów najmocniej odzwierciedla panujące trendy. Instytut Pantone to firma, która posiada unikatową skalę kolorów. Paletą barw Pantone posługują się kreatorzy mody, graficy, dekoratorzy wnętrz a nawet blogerzy 🙂 Kolory w systemie opracowanym przez firmę Pantone oznaczane są numerem, np. 15-0000 TCX czyli jeden z wielu odcieni szarości. Litery to dodatkowe oznaczenia, które wskazują na fluorescencję, metaliczność itp. Podstawowa skala opisuje 1761 kolorów. 

Ultra Violet we wnętrzach

Czy nowy kolor roku zagości w polskich domach, czy blogerzy wnętrzarscy pokachają ultra violet? Szczerze, wątpię 😉 Ale to tylko moje zdanie. Według mnie ten kolor jest zbyt intensywny, zbyt przytłaczający by mógł wyprzeć biele i szarości. Ale kto wie może się mylę i Pantone strzeliło w dziesiątkę?! 

Szukając inspiracji znalazłam kilka ciekawych wnętrz z wykorzystaniem koloru fioletowego. Dla mnie wystaczy jeden mały akcent.


Dodatki w kolorze Ultra Violet

Znalazłam też dla Was kilka dodatków do domu w kolorze roku. Może jest wśród Was ktoś komu ten kolor przypadł do gustu 🙂 Jeszcze kilka lat temu w mojej sypialni można było znaleźć zasłony i narzutę w tym kolorze a dziś skusiłabym się co najwyżej na kubeczki 😀

Produkty znadziecie tutaj: 

poduszki- welurowa, jasny fioletnarzuta (teraz w super cenie – 75 zł!), kubek sweetkubek porcelitowykoszyczkiręcznikitaboretdoniczkalampa Hemispherefarba „twórczy fiolet” 


Co sądzicie o wyborze fioletu na kolor roku?

Pozdrawiam Ania