Pozornie niewidoczne a potrafią odmienić wnętrze. To właśnie detale sprawiają, że możemy zmienić w kilka minut np. wygląd starej komody.


Gałki meblowe to dla niektórych po prostu praktyczne narzędzie do otwierania szuflad… dla innych mają większe znaczenie i są ważnym elementem dekoracyjnym. 

Ja należę do tej drugiej grupy osób. Lubię gdy szczegóły pasują do całości. Gałki meblowe mogą być klasyczne, nowoczesne, drewniane, metalowe, kryształowe a nawet skórzane! To niesamowite jak mała rzecz potrafi zrobić duży efekt! 


Gałki, które wykorzystałam do stworzenia tego wpisu zamówiłam w sklepie reGałka.pl. Znajdziecie w nim ogromny wybór gałek i uchwytów meblowych w najróżniejszych kolorach.


PRZED ZMIANĄ

Moja stara komoda (seria Hemnes, Ikea) miała standardowo dołączone do zestawu gałki w kolorze czarnym. Na zdjęciu poniżej widzicie jak prezentuje się w swojej klasycznej odsłonie.

PIERWSZA ZMIANA – delikatność


Pierwsza propozycja to zmiana gałek na klasyczne białe kule. Prostota tego modelu mogłaby być nudna ale w połączeniu z komodą całość nabiera elegancji. Gdyby połączyć je z czarnym meblem mielibyśmy mocny kontrast a w tym wypadku gałki dodają komodzie delikatności.


DRUGA ZMIANA – romantyczność

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że różowe gałki meblowe to propozycja do pokoju małej dziewczynki. Obalam ten mit! Różowe gałki sprawiają, że komoda nabrała lekkości i zyskała romantyczny wygląd. Pastelowe dodatki, m.in uchwyty do mebli pasują do stylu prowansalskiego lub angielskiego.


TRZECIA ZMIANA – mocny akcent


Podobnie jak w wersji wyjściowej zastosowałam czarne gałki. Tym razem wybrałam gałkę o nietypowym kształcie, która przypomina odrobinę muszlę. Połączyłam ją ze złotymi gałkami, które umieściłam tylko w górnych, mniejszych szufladach. Połączenie czerni i złota na białej komodzie jest mocnym akcentem pasującym do eleganckich pomieszczeń.

PODSUMOWANIE

Co myślicie o moich propozycjach? Czy robicie takie mini metamorfozy w swoich domach? Ja bardzo lubię od czasu do czasu coś zmienić a dzięki stonowanej bazie w postaci białych mebli możemy szaleć z dodatkami 🙂 


Jak myślicie, które gałki zostawiłam? 🙂


_____________

Mam dla Was rabat na zakupy w sklepie ReGałka.pl
10% na hasło “OIDR” 

KOd jest ważny do 31 stycznia 2019.
_____________


Pozdrawiam Ania